Літературний ККВ для учнів 3-4 класів

Методичний кабінет спеціальної загальноосвітньої школи для дітей з вадами розумового розвитку

Літературний ККВ

Для учнів 3-4 класів

Спеціальної загальноосвітньої школи.

Підготувала вчитель — дефектолог Цвєткова О. В.

М. Жовті Води

2012р

Мета: вчити дітей користуватися отриманими знаннями, вступати в дискусію, відстоювати свою думку, працювати в парах, групах, доповнювати відповіді; удосконалювати уміння виразного читати вірші напам’ять, уміння правильного читання творів; розвивати та корегувати пам’ять,

логічне мислення, уяву; виховувати любов до читання, уміння наслідувати позитивне від прочитаного. Обладнання: прислів’я, тести, дитячі роботи, виставка книжок, поробок, малюнків, атрибути до інсценування казок.

Хід уроку.

I. Нервово — психологічний настрій.

II. Основна частина уроку.

1.Вступне слово вчителя.

Сьогодні у нас незвичайний урок, урок — ККВ А чи є серед нас кмітливі?, винахідливі?. Ми зібралися тут для того, щоб позмагатися в своїх досягненнях, показати, чого ми навчилися протягом навчального року, як систематично вчили вірші напам’ять, виконували домашнє завдання, відвідували бібліотеку.

А чи пам’ятаєте ви те, про що читали? .

— А чи зможете впізнати раніше прочитаний текст і доповнити уривок з нього?

Ось ми і перевіримо на сьогоднішньому уроці які ви працьовиті, активні кмітливі та винахідливі. Обіцяю, що сьогодні нікому не доведеться сумувати. Ну що, почнемо працювати?!

2 .На уроці у нас присутні гості, але це не просто гості, це — журі. Вони будуть пильно спостерігати і оцінювати ваші відповіді, визначати переможців.

З. У нас приймає участь у ККВ дві команди, які складаються з учнів 3,4 класів, тому і завдання буде за програмовим матеріалом 3,4 класів.

Конкурс 1.

Протягом року ви вивчали вірші напам’ять, тому ви порадьтесь і визначтетрьох кращих читців віршів і розпочнемо конкурс.

Вимоги:

— назвати автора;

— назвати вірш;

— прочитати вірш;

— пояснити, чим подобається цей вірш, який настрій з’явився у вас під час його читання.

.

Конкурс 2

Тим часом бібліотекар проводить конкурс №2, а потім вивішує на дошці списки читачів та кількістю прочитаних книжок дітьми за рік)

Конкурс З

Казок країна чарівна

У гості нас чека вона,

Отож, часу не гайте,

У подорож рушайте!

Казкова скарбниця нашого народу невичерпна, мов криниця. Скільки казок породила українська земля! Та яких. Їх так багато, як зірок на небі! І кожна казка по-своєму гарна.

А давайте згадаємо, які казки ви знаєте . А які казки бувають? , чим вони відрізняються одна від одної?

Ось ми зараз перевіримо, як гарно ви знаєте казки, які ви уважні під час читання.

Тести за українськими народними казками

Варіант І

1.З якої казки ці рядки?

Була собі коза. У неї було семеро козенят. Зробила вона собі хатинку в лісі.

А) «Рукавичка»;

Б) «Вовк та козенята»

В) «Лисиця та їжак».

2 . Хто першим знайшов рукавичку в одно іменній казці?

А) жабка-скрекотушка;

Б) зайчик-побігайчик;

В) мишка — шкряботушка.

3 .Продовжи слова їжака з казки «Лисиця та їжак»:

— Піди-но, побігай! Нас, голубонько…

А) не обдуриш;

Б) не доженеш;

В) не зупиниш.

4. У якій казці розповідається про те, як лисичка та журавель один до одного в гості ходили?

А) «Лисиця та їжак»;

Б) «Колосок»;

В) «Лисичка та журавель».

5.Яка казка починається такими словами? «Якось голуб став просити дрозда, щоб той навчив його гнізда мостити».

А) «Лисиця та їжак»;

Б) «Дрізд і голуб»;

В) «Колосок».

6.У якій казці є Круть, Верть та Голосисте Горлечко?

А) «Колосок»;

Б) «Рукавичка»;

В) «Дрізд і голуб»

Варіант 2

1.З якої казки ці рядки?

Ішов дід лісом та й загубив рукавичку.

А) «Рукавичка»;

Б) «Вовк та козенята»;

В) «Лисиця та їжак».

2.Як козенята з казки «Вовк та козенята» дізналися, що до них прийшла не їхня матуся, а вовк?

А) козенята побачили вовка у віконце;

Б) козенята не чули пісню вовка;

В) козенята почули грубий голос та іншу пісню.

3.Продовжи слова журавля з казки «Лисичка та журавель»:

— Оце ж вибачай, лисуню, — що мав, то тим і…

А) не пригостив;

Б) приймав;

В) на стіл поставив.

4.У якій казці розповідається про те, як їжак перехитрив лисицю?

А) «Колосок»;

Б) «Лисичка та журавель»;

В) «Лисиця та їжак».

Яка казка закінчується словами:

5.»Нема за що таких нероб і ледарів пирогами частувати»?

А) «Колосок»;

Б) «Дрізд і голуб»;

В) «Лисичка та журавель».

6. У якій казці найбільше дійових осіб?

А) » Колосок»;

Б) «Вовк та семеро козенят»;

В) » Рукавичка».

Вчитель.

Казки, казки… У світі їх багато. В них мрія людства, мудрість поколінь.

То ж розгорніть сторінку в будень чи у свято І почерпніть наснагу і глибінь Казок народних, щоб душа прозріла І повернулась у дитячий вік. Щоб засвітилась радо, заясніла… І помудрішає дорослий чоловік

Слово журі. Підводяться підсумки за трьома конкурсами.

Конкурс 4.

До фольклору будь-якого народу, а відтак і українського, належать Прислів’я та приказки — Короткі влучні вислови, які образно та лаконічно Передають нащадкам висновки з життєвого досвіду багатьох поколінь предків. Вони є узагальненою пам’яттю народу та результатом його спостережень над життям і явищами природи, що дає змогу молодому поколінню формулювати погляди на етику, мораль, історію й політику.

У своїй сумі прислів’я та приказки становлять начебто зві Т Правил, якими людина має керуватися у повсякденному житті. Вони рідко тільки констатують якийсь факт, скоріше рекомендують чи застерігають, схвалюють або засуджують, — словом, повчають, бо за ними стоїть авторитет поколінь нашого народу, чия невичерпна талановитість, високе естетичне чуття й гострий розум і тепер продовжують примножувати і збагачувати духовну спадщину, що громадилася віками. Різкої межі між прислів’ями та приказками не існує, а основна відмінність полягає насамперед у тому, що прислів’я є Більш розгорнутими, ніж приказки.

Склади прислів’я та поясни його значення.

На

Працює

Бджола

Книжка

Мала

Й

Світі

Вчить

А

Та

Жить

Як

» Бджола мала, а й та працює»

» Книжка вчить, як на світі жить»

Конкурс 5

Інсценування знайомих казок «Ріпка», «Колосок».

Діти між собою роз приділяють ролі та готуються до інсценування.

Конкурс 6.

Готуючись до сьогоднішнього уроку ви виконували домашнє завдання, готували малюнки, поробки до прочитаних казок, оповідань, віршів. Ми всі оглянули ваші роботи, оцінили їх. А тепер слухайте завдання. Від кожної команди два учасники представляють свій малюнок і розповідають, чому саме вибрали цей твір чи казку, про що в ній говориться, чим сподобалась .

Молодці, ви сьогодні добре попрацювали, були активними, веселими, кмітливими, дружніми.

ІІІ, Заключна частина уроку.

1. Слово журі.

2. Слово шкільного бібліотекаря

3. Слово вчителя.

— Які ви молодці сьогодні! Скільки книжок прочитано, як гарно читаєте вірші напам’ять, знаєте багато казок, а головне — ви умієте розповідати, відчувати, аналізувати, робити висновки.

— Давайте подякуємо нашим гостям, один одному, бібліотекарю.0

Методичний кабінет спеціальної загальноосвітньої школи для дітей з вадами розумового розвитку

Літературний ККВ

Для учнів 3-4 класів

Спеціальної загальноосвітньої школи.

Підготувала вчитель — дефектолог Цвєткова О. В.

М. Жовті Води

2012р

Мета: вчити дітей користуватися отриманими знаннями, вступати в дискусію, відстоювати свою думку, працювати в парах, групах, доповнювати відповіді; удосконалювати уміння виразного читати вірші напам’ять, уміння правильного читання творів; розвивати та корегувати пам’ять, логічне мислення, уяву; виховувати любов до читання, уміння наслідувати позитивне від прочитаного. Обладнання: прислів’я, тести, дитячі роботи, виставка книжок, поробок, малюнків, атрибути до інсценування казок.

Хід уроку.

I. Нервово — психологічний настрій.

II. Основна частина уроку.

1.Вступне слово вчителя.

Сьогодні у нас незвичайний урок, урок — ККВ А чи є серед нас кмітливі?, винахідливі?. Ми зібралися тут для того, щоб позмагатися в своїх досягненнях, показати, чого ми навчилися протягом навчального року, як систематично вчили вірші напам’ять, виконували домашнє завдання, відвідували бібліотеку.

— А чи пам’ятаєте ви те, про що читали? .

— А чи зможете впізнати раніше прочитаний текст і доповнити уривок з нього?

Ось ми і перевіримо на сьогоднішньому уроці які ви працьовиті, активні кмітливі та винахідливі. Обіцяю, що сьогодні нікому не доведеться сумувати. Ну що, почнемо працювати?!

2 .На уроці у нас присутні гості, але це не просто гості, це — журі. Вони будуть пильно спостерігати і оцінювати ваші відповіді, визначати переможців.

З. У нас приймає участь у ККВ дві команди, які складаються з учнів 3,4 класів, тому і завдання буде за програмовим матеріалом 3,4 класів.

Конкурс 1.

Протягом року ви вивчали вірші напам’ять, тому ви порадьтесь і визначтетрьох кращих читців віршів і розпочнемо конкурс.

Вимоги:

— назвати автора;

— назвати вірш;

— прочитати вірш;

— пояснити, чим подобається цей вірш, який настрій з’явився у вас під час його читання.

.

Конкурс 2

Тим часом бібліотекар проводить конкурс №2, а потім вивішує на дошці списки читачів та кількістю прочитаних книжок дітьми за рік)

Конкурс З

У гості нас чека вона,

Казкова скарбниця нашого народу невичерпна, мов криниця. Скільки казок породила українська земля! Та яких. Їх так багато, як зірок на небі! І кожна казка по-своєму гарна.

А давайте згадаємо, які казки ви знаєте . А які казки бувають? , чим вони відрізняються одна від одної?

Слово журі.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (1 votes, average: 5,00 out of 5)


Сейчас вы читаете: Літературний ККВ для учнів 3-4 класів