Відкритий урок з математики, 2 клас
Тема: Квадрат. Периметр квадрата. Застосування різних способів знаходження суми двоцифрових чисел.
Мета: ознайомити з характерними рисами квадрата; вчити знаходити периметр квадрата; навчати порівнювати різні способи знаходження суми; продовжити формування обчислювальних навичок; удосконалювати навички розв’язування задач;учити розв’язувати задачі за даним планом; розвивати логічне мислення, математичну мову, уміння порівнювати, аналізувати, робити висновки;виховувати акуратність під час письма;любов до тварин, бажання берегти
Обладнання: Телевізор, DVD, диск з презентацією до теми, малюнково — схематичний план уроку, картки з завданнями, аркуші для само оцінювання, картки для групової та парної роботи.
ХІД УРОКУ
І. Організація класу.
ІІ. Актуалізація знань учнів.
— Погляньте на план уроку, у нас сьогодні багато цікавих завдань.
План уроку
Усний рахунок
Хвилинка каліграфії
Математичний диктант
Робота в парах
Нова тема
Фізкультхвилинка
Робота з підручником
Робота в групах
Підсумок
Домашнє завдання
1.Усний рахунок.
Які геометричні фігури ви бачите? ).
Знайдіть
Суму чисел у п’ятикутниках;
Різницю чисел у прямокутниках;
На скільки число в зеленій фігурі більше за число в жовтій фігурі;
Що таке периметр? Знайдіть периметр прямокутника, якщо його сторони 2 см та 3 см .
Молодці.
Кожна людина в своєму житті повинна залишити слід після себе — посадити дерево. Згадайте оповідання В. О. Сухомлинського: «Зрубати дерево легко, а щоб виросло дерево, потрібно багато років». А для чого потрібні дерева? .
Ось і учні 2 класу посадили 6 яблунь, 4 груші, а слив-стільки, скільки яблунь та груш разом. Скільки всього дерев посадили учні?
Оцініть себе .
2.Хвилинка каліграфії.
Яка зараз пора року? .
Які прикмети зими? .
Які зимові місяці ви знаєте? .
Якими цифрами позначають зимові місяці за календарем? .Які цифри використовуються для запису цих чисел?
Це буде наша хвилинка каліграфії:1,2.
Найкращі цифри обведіть.
Оцініть свою роботу.
3. Математичний диктант
Знайти суму двох доданків 10 і 10.
Знайти різницю двох чисел 12 і 3.
Записати число на 1 менше, ніж 49.
Записати число на 1 більше, ніж 49.
Записати сусідів числа 88.
17 зменшити на 9.
24 збільшити на 1.
Задача природничого змісту з бесідою про ставлення до тварин.
Зозуля за півгодини знищує 50 гусениць. Скільки гусениць знищить зозуля за 1 годину? Чому?
Як ви думаєте, яку ще користь приносять людям птахи? Як треба до них ставитися?
Взаємоперевірка та оцінювання : 20, 9, 48, 50, 87, 89, 8, 25,80,100
Скільки всього чисел записали? Скільки двоцифрових? Одноцифрових?
Назвати десятки й одиниці у числах. А число 100 як буде називатися? .
4. Робота в парах.
— Розв’язавши задачі на картках, ви дізнаєтеся цікаве про тварин.
Заєць-русак важить 10 кг, а козуля — на 20 кг більше. Скільки кілограмів важить козуля?
У вовка 42 зуби, у ведмедя стільки ж. Скільки зубів у ведмедя?
Пантера може стрибати на 12 м у довжину, а тигр — на 5 м менше. На скільки метрів пантера стрибає далі від тигра?
Записати на картці.
Та пара, яка виконала завдання, піднімає сплетені руки вгору. Я підійду і перевірю виконання завдань.
Оцінюємо свою роботу.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми уроку.
На сьогоднішньому уроці ми з вами розглянемо застосування різних способів знаходження суми двоцифрових чисел без переходу через десяток. Інтерактивна технологія «Мікрофон». Як ви думаєте чи правильно міркує Равлик? — Я думаю… — Я б зробив би так…
Слово учителя. Сьогодні ми зможемо навчитись на уроці, рахувати і міркувати ще краще, ніж робить це наш казковий Равлик.
І V. Робота над новим матеріалом.
1. Підготовча робота
Виконання завдання № 377.
2. Пояснення нового матеріалу.
— Сьогодні ми будемо вчитися додавати двоцифрові числа. Треба додати 32 і 45.
Спочатку додаємо десятки:30 + 40 = 70
Потім одиниці:2 + 5 = 7
Потім додаємо десятки до одиниць:70+7=77
— То як зручніше обчислити суму?
Можна цей самий приклад розв’язати іншим способом:
До 32+спочатку 40,дорівнюватиме 72,а потім додамо ще 5.Стало 77.
3 . Первинне закріплення.
Виконання завдання № 378,379 самостійно.
В. р. — одержує теж 12 прикладів, але важчих. Вони записують їх в зошит.
41 + 32 16 + 72
53 + 34 25 + 34
54 + 12 45+13
56+32 43+23
43+42 13+66
49+10 43+12
Перевірка. Оцінювання.
V. Фізкультхвилинка.
Вправи для очей.
Швидко розплющили і заплющили очі.
Вправа «Маятник» — рух очей вліво, вправо.
Вправа «Стовпчик» — рух очей вгору, вниз.
Вправа «Катання з гірки» — рух по діагоналі.
Вправа «Рух по квадрату» — квадрат.
Подивитись на далекий предмет, а потім — на близький.
VI. Розвиток математичних умінь.
А тепер давайте переглянемо ще один відео фрагмент про Равлика.
.
V Що ж є спільного між прямокутником і квадратом?
V Чим вони відрізняються між собою?
Робота з підручником.
Ø Виконання завдання №375
Ø Читання правила на с.69
Самостійна робота
Перевірка роботи . Оцінювання.
Розв’язання задачі 380. .
У кошику — 5 кг
У відрі — 8 кг?
У ящику — ? кг
Про що задача? Що означає число 5 ?Що означає число 8? Які головні слова можна виділити? Що питається в задачі? Можемо одразу сказати? . Що означає «стільки, скільки..?»
Яка буде перша дія? Тепер ми знаємо, скільки слив у ящику? . Можемо знайти, скільки всього?
Робота в групах.
Розв’яжіть приклади .
Коли відгадаєте, дізнаєтеся, що я хочу сказати кожному з вас!
І група
43+21= 64
ІІ група
32+34= 66
ІІІ група
45+12= 57
ІV група
34+23= 57
V група
64+32= 96
VІ група
74+23= 97
VІІ група
45+14=59
М | Л | Д | О | І | Ц |
64 | 66 | 96 | 57 | 97 | 59 |
V ІІ. Підсумок уроку.
V Поясніть поняття периметр квадрата.
V Чим квадрат відрізняється від прямокутника? Чим вони схожі?
V ІІІ. Домашнє завдання.
С.70, №381, №382.
С.69, вивчити правило.
В. р. — скласти 3 приклади на додавання.