«Розв&;apos;язування задач на дві дії. Година. Хвилина»
Тема. Розв’язування задач на дві дії складанням виразу.
Година і хвилина
Мета: Ознайомити учнів із розв’язуванням задач способом
Складання виразу та їх письмовим поясненням; вчити
Записувати числа у вигляді розрядних доданків;
Ознайомити з одиницями вимірювання часу; розвивати
Мислення.
Обладнання: Плакат країни » Числяндії», модель годинника,
Схеми задач.
Тип уроку — Комбінований.
Хід уроку
I. Організація класу
— Сьогодні, дітки, до вас на урок завітало багато гостей. Поверніться
— А зараз подаріть один одному усмішку. Посміхніться. Нехай хороший настрій залишиться у вас протягом усього уроку.
II. Актуалізація опорних знань. Перевірка домашнього завдання.
— Діти, а ви любите подорожувати?
— Сьогодні ми теж здійснимо мандрівку у країну до якої не можна ні діти, ні допливти, ні доїхати. До неї можна потрапити тільки за допомогою розуму. А називається ця країна Математика.
Ми побуваємо сьогодні в її столиці, яка називається Числяндія.
.
— А як називається столиця нашої країни?
— Отже, розпочнемо нашу подорож.
Зупинка «Перевірочна»
—
Ви по одному будете підходити і вибирати листочок з правильною відповіддю до першого прикладу і так до наступних. Хто виходить вибирає листочок і стає в рядочок.
1 пр. 60 6 пр. 90
2 пр. 77 7 пр. 44
3 пр. 30
4 пр.70
5 пр. 84
— А зараз кожен переверне листочок на іншу сторону.
— Зачитай, що у нас вийшло.
МОЛОДЦІ
— Отже, мандруємо далі.
III. Контроль, корекція знань. Усні обчислення
Зупинка «Математичний диктант»
_ Записати число, в якого три дес. і п’ять од.,7дес.7од, 4 дес. 6од., 2 дес. 9 од.
_ Числа 90 і 60 зменшити на 20.
_ Суму чисел 10 і 20 збільшити на 5.
_ Записати число, яке при лічбі стоїть між 59 і 61.
_ Записати сусідів числа 45
— Зараз ми з вами зупинимось на «Алеї усних обчислень». Тут ми з вами пограємось в гру » Комп’ютер»
IV. Вивчення нового матеріалу
А зараз зазирнемо з вами до «Парку задач»
1. Робота над задачею 331.
Читаю умову задачі
Вивішую короткий запис задачі
Було — 1 грн.
Витратив — 40 к. і 30 к.
Залишилося — ?
— У таблиці подано короткий запис задачі та розв’язання у вигляді схеми. Розгляньте короткий запис задачі, подумайте як її розв’язати. Які числа потрібно вписати у віконечка?
— Сьогодні ми будемо розв’язувати задачі способом складання виразу, не обчислюючи відразу результати дій.
2. Фізкультхвилинка
3. Робота над задачею 332
Після вивчення задачі учням пропонується пояснити, чому вираз + 8 є розв’язком задачі.
-Прочитайте вираз.
-Що означає вираз 10-3?
-Чому виконали дію віднімання?
-Що означає вираз + 8? (Скільки всього сушених рибин матиме
Рибалка.)
V. Розвиток математичних знань
1.Робота над задачею 338
— Про що розповідається в задачі?
— Нам сказано, що Мама купила скільки сосисок?
.
— Відомо, що мама спочатку зварила і поклала на тарілку 3 сосиски, а потім 4.Про що можемо дізнатися?
— Як м про це можемо дізнатися? Який вираз можемо скласти?
— Мама купила 12 сосисок, а зварила 3+4.Про що можна дізнатися?
— Який вираз можна скласти?
— Запишемо вираз:
12 — = 5
Зупинка » Годинник міста»
— Отже, у парку ми вже побували. Мандруємо далі. Щоб дізнатись, куди ми далі відправимось відгадайте загадку.
Не їсть, не п’є, а ходить і б’є.
— У цій столиці у центрі міста знаходиться великий годинник. Давайте ознайомимося з ним.
— Діти, годинники бувають різні. Вони можуть бути прикрасою для руки, настінні годинники, годинники — статуетки.
— Ця частина годинника, де знаходяться числа, які показують який час називається циферблат.
— Година і хвилина — це одиниці вимірювання часу.
— Мала стрілка годинника показує скільки годин, а велика — скільки хвилин.
В 1 добі — 24 години
В 1 годині 60 хвилин.
— Скільки годин зараз показує наш годинник?
— Чи знає хтось показати дві години 30 хвилин.?
IV. Підсумок уроку. Домашнє завдання
— Наша подорож прийшла до завершення.
— Чи сподобалось вам сьогодні подорожувати.
— Що нового ми сьогодні навчились?
Приклади 339, задача 340