Структура інтерактивного уроку
Суть інтерактивного уроку у тому, що навчальний процес відбувається за умови постійної, активної взаємодії всіх учнів. Це співнавчання, взаємонавчання , де і учень і вчитель є рівноправними, рівнозначними суб’єктами навчання, розуміють, що вони роблять, рефлексують з приводу того, що вони знають, вміють і здійснюють. Організація інтерактивного уроку передбачає моделювання життєвих ситуацій, використання рольових ігор, спільне вирішення проблеми на основі аналізу обставин та відповідної ситуації. Воно ефективно сприяє формуванню навичок
Структура інтерактивного уроку І. Мотивація. Мета — сфокусувати увагу учнів на проблемі і викликати інтерес до обговорюваної теми. Використати для цього можна запитання, цитати, невеличкі історії, завдання
Надання необхідної інформації Мета — дати учням достатньо інформації для того, щоб на її основі виконувати практичні завдання. Це може бути міні-лекція, ознайомлення з роздатковим матеріалом. Презентація виконаного домашнього завдання. На самому уроці вчитель може ще раз звернути увагу на інформацію, особливо на практичні поради, якщо необхідно — прокоментувати терміни або організувати невеличке опитування. ІV. Інтерактивна вправа — центральна частина заняття Мета — практичне засвоєння матеріалу Послідовність проведення цього етапу така : — інструктування — вчитель розповідає учням про мету вправи, про правила, про послідовність дій та обсяг часу на виконання завдань ;запитує, чи все зрозуміло ; — об’єднання в групи і розподіл ролей ; — виконання завдань ; — презентація результатів роботи ; — на інтерактивну вправу відводять 60 % часу на уроці. V. Підбиття підсумків.
Мета — обговорення задля усвідомлення зробленого на уроці. Слід повернутися до очікуваних результатів, оголошених на початку уроку. Бажано поставити учням запитання : — Що нового дізналися? — Яких навичок набули? — Як це можна застосувати в житті? — Що сподобалося на уроці?.
На цей етап відводять до 20 % часу на уроці. Структура інтерактивного уроку ТЕМА :повинна включати назву розділу і конкретно тему уроку, який розглядається. МЕТА : — навчальна — розвиваюча — пріоритетне місце на уроці . — виховна ОБЛАДНАННЯ :обов’язково наявність індивідуальної, не повинно бути багато великих, дуже яскравих картинок, різного розміру ). ХІД УРОКУ І. Актуалізація опорних знань. А — Підготовка до сприйняття знань . Б — Діагностика знань учнів з теми, що діти знають з теми. ІІ. Евокація -Практична робота учнів — — Презентація роботи. ІІІ.
Рефлексія Самостійна робота учнів: — індивідуальні картки, диктант,… Відповіді учнів повинні починатися словами :Я думаю…,я вважаю…,тому що…, ІV. Підсумок уроку. — То як знайти? — Яким чином?
V. Домашнє завдання. — Досліди… — Поспостерігай… — Розкажи батькам… і т. п. VІ. Оцінювання. Педагогічна оцінка, самооцінка, взаємооцінка. Критерії самооцінки і взаємооцінки. — Активність 3 бали — Компетентність 3 бали — Уміння застосовувати знання 3 бали -Уміння співпрацювати 3 бали 12 балів