Риторика. Чарівна сила посмішки
Тема : Чарівна сила посмішки. Посміхайся першим.
Мета : розширити уявлення учнів про посмішку, яка допомагає встановити
Контакт із співрозмовником ; навчати дбати про позитивне вра —
Ження під час спілкування; Розвивати діалогічне мовлення,
Артистизм; Виховувати доброзичливість, бажання користуватися
Словами ввічливості, виробляти гарні манери, дотримуватися їх.
Обладнання : Картки із портретами людей у різному емоційному стані.
Посмішка — посланець твоєї доброї волі
Хід уроку
І. Організація учнів до
ІІ. Мовленнєва гімнастика
1. Вправа » Луна «
— Вимовте тричі : Ау-у , ау-у , ау-у .
2. Промовляння скоромовки
— Прочитайте :
Хором пошепки, чітко вимовляючи слова ;
Хором трохи швидше і голосніше ;
Окремі учні — виразно, супроводжуючи відповідною мімікою та жестами.
Кіт котові каже :
— Коте, до комори кадуб вкотили.
В кадуб вкинеш капустину,
Кілька китичок калини.
ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів
— Аналіз епіграфа
— Бесіда за текстом з посібника.
IV. Повідомлення теми і мети уроку
1. Слово вчителя
2. Робота з ілюстраціями
— Опишіть
— Що можна сказати про людей, зображених на малюнках.
— Чи можна назвати ці ситуації приємними? Чому?
— Придумайте назви до малюнків.
3. Робота в парах. Складання діалогів до малюнків.
4. Риторичний аналіз оповідання » Майже чарівна розмова «
— Читання оповідання
— Бесіда
V. Фізкультхвилинка
— Ви прийшли додому у пригніченому настрої.
— Ви посварилися з другом.
— Ви в колі своїх друзів.
— Ви знаєте собі ціну.
— Ви змушені слухати нудні повчання.
5. Чому посмішку називають чарівною силою?
— Читання тексту
— Бесіда
— З чим автор порівнює посмішку?
— У чому чарівна сила посмішки?
— Посмішка — це ефективний інструмент позитивного впливу на себе й на інших. Якщо м»язи обличчя » працюють на посмішку «, то відбувається набагато більше, ніж ви можете собі уявити : м»язи активізують нерви, розташовані в ньому, і тим самим у мозок відправляється позитивний сигнал. Ви можете це перевірити зараз.
6. Вправа » Посміхнись «
— Посміхніться . Зберігайте це положення приблизно 30 секунд. Якщо ви чесно проведете цей експеримент, то однозначно відчуєте : щось все — таки » відбувається «.
7. Поради психологів
— Психологи радять, як користуватися посмішкою в різних життєвих ситуаціях.
Перша порада : розмовляючи по телефону.
Друга порада : якщо ви роздратовані.
Третя порада : якщо роздратований інший.
Четверта порада : якщо ви з кимось знайомитеся.
П»ята порада : перш ніж писати листа.
VI. Закріплення вивченого матеріалу
— Доведіть твердження.
Пліч-о-пліч з посмішкою йде дружнє ставлення до людини.
Якщо ти здатен посміхатися життю, життя завжди посміхнеться у відповідь.
Сильніший той, хто посміхається .
Усмішка — універсальна мова людства.
VII. Підсумок уроку
— Складіть речення про роль усмішки у спілкуванні.
.