Відкритий урок читання
Комунальний заклад
» Нікопольська спеціалізована школа I — III ступенів №5″
Конспект уроку читання
2 клас
» Скринька українських казок.
Лисичка Сестричка»
Вчитель: Грищенко В. П
2013-2014 н. р.
Тема уроку :
Скринька українських
Народних казок.
Лисичка — сестричка.
Мета: — Учити учнів свідомо і виразно читати
Казки;
— Розвивати вміння виділяти в тексті
Дійових осіб, давати їм
Характеристику;
— Оцінювати вчинки героїв;
— Виховувати чесність, порядність.
Обладнання:
Хід уроку
1. Організація класу.
2. Мовленнєва розминка.
1) Робота над скоромовкою
Бук бундючивсь перед дубом,
Тряс над дубом бурим чубом,
Дуб пригнув до чуба бука —
Буде букові наука.
2) Гра » Додай літеру»
Слова спокійно жили в книжці,
В яку вдалось пробратись мишці.
Вона початки відкусила,
У себе в нірці схоронила.
исичка, урочка, ачечка, ір’ячко, востик.
3) Робота над чистомовкою
Че-Че-че, че-че-че — бабуся калачі пече,
Ча-ча-ча, ча-ча-ча — дай, бабусю, калача.
Чі-чі-чі, чі-чі-чі — їж, будь ласка, калачі.
4)
Засобакали гавки,
Закицькали нявки,
Зажабали кваки,
Закачкали кряки,
Закізкали меки,
Забаранили беки
За зірки сховалось небо,
Перестав усе як треба.
3. Перевірка домашнього завдання
1) Бесіда за змістом казки.
— З якою українською казкою ви познайомились на минулому уроці?
— Чого вчить ця казка?
— Хто її головний герой?
— Яким ви уявляли горобця на початку казки, а яким — наприкінці?
— Чому змінилась ваша думка?
— Хто йому допоміг вмовити билину?
— Які слова в казці повторюються?
2) Робота в парі. Гра » Обличчям до обличчя»
Діти повертаються обличчям одне до одного і по черзі переказують казку.
4. Мотивація навчальної діяльності.
1) Повідомлення теми і мети уроку.
Упізнайте казкового героя!
Хвіст рудий, а кінчик білий,
Я рибалка дуже вміла.
Свіжу рибу так люблю,
Що хвостом її ловлю.
Лисичка — сестричка — це одна з найулюбленіших героїнь українських народних казок. Про неї складено багато дитячих пісень і казок. Про лисичку люблять писати поети.
Послухайте вірш.
Лисиця.
Хто у нас така гарненька,
Білогруда та руденька?
Миші, зайці, не баріться
Бо вполює вас ЛИСИЦЯ
Вчора зайців не знайшла-
Підкралася до села…
…Щось не чуть » ку-ка-рі-ку!»
У бабусі в курнику…
Продовжте речення. ЛИСИЦЯ — руда,… Сьогодні ми почнемо читати українську народну казку » Лисичка — Сестричка»
Фізкультхвилинка
5. Сприймання і усвідомлення нового матеріалу
1) Слухання казки
— Хто головний герой казки?
2) Словникова робота
Украла близько
Біжить низенько
Вклонилася нишком
Вмилася біленько
Переночую раненько
Читання слів «луною» за вчителем. На які питання відповідають слова першого стовпчика? другого?
3) Вправа » День — ніч»
— Що вдалося вкрасти Лисичці?
— Куди лисичка попросилася переночувати?
4) Читання казки учнями » ланцюжком»
— Як себе поводила лисичка себе вранці?
5) Аналіз змісту казки з елементами вибіркового читання.
— Куди лисичка попросилася переночувати?
— Як вона вмовляла господарів?
— Які слова добирала?
— Що зробила лисичка вночі?
— Кого вона звинуватила в зникненні курочки?
— Що почала вимагати у хазяїна?
6) Читання казки в особах
7) Ознайомлення учнів з художнім прийомом » повтор»
— Далі, як і в попередніх казках, усе повторюється. Такий художній прийом називають повтором. Продовжте розповідь за малюнками, уміщеними на першому форзаці підручника.
8) Розповідання учнями продовження казки за малюнками, уміщеними на першому форзаці підручнику
9.) Складання характеристики Лисички.
Робота в групах.
Із поданих слів вибрати більш влучні, які характеризують головну героїню
Та господарів.
Підібрані слова розмістити на дошці і пояснити чому саме ви зробили такий вибір.
Доведіть свою думку цитатами з підручника.
6. Підсумок уроку.
— З якою казкою ознайомилися на сьогоднішньому уроці?
— Хто є її головною героїнею?
7. Домашнє завдання.
— Переказувати першу пригоду лисички та розповідати казку за малюнками уміщеними на першому форзаці підручниКА