Урок з трудового навчання у 2-му класі
Тема:»Вишивання моркви з самостійним проколюванням з точкового малюнку вчителя з наступним розфарбуванням»
Мета: вчити дітей вишивання моркви з самостійним проколюванням з точкового малюнку вчителя з наступним розфарбуванням.
Завдання:
1. Продовжувати знайомити дітей з швейними приладдям: голкою, ниткою, ігольніци; вчити відміряти потрібну довжину нитки; вчити всиляти нитку в голку і зав’язувати вузлик на кінці нитки; закріплювати знання правил техніки безпеки при роботі з швейними приладдям і ножицями; продовжувати
2. Коригувати і розвивати зорову пам’ять і довільну увагу в процесі гри «Що змінилося?», Розвивати дрібну моторику в процесі вишивання; розвивати смислову здогадку у процесі відгадування загадок.
3. Виховувати дбайливе і акуратне ставлення до швейних приладдю; виховувати позитивні моральні якості: терпіння, старанність, взаємодопомога.
Обладнання: картинки для визначення настрою; картинки з овочами; морква; предметно-операційна карта; зразок виробу; папір; ножиці; голки; нитки; ігольніци; кольорові олівці.
Хід уроку
Організаційний етап
1. Емоційна
Хлопці, здравствуйте. Зараз у нас починається урок трудового навчання.
Довгоочікуваний дано дзвінок
Починається урок
Всі ль на місці
Всі ль в порядку
Книжки, ручки і зошити
Чи всі правильно сидять
На вчителя дивляться.
2. Схематичне малювання свого настрою на початку уроку
Хлопці, скажіть, з яким настроєм ви починаєте урок? На дошці висить сонечко і хмаринка. Якщо у вас гарний настрій, намалюйте сонечку промінчики, а якщо погане, то краплі дощу хмаринці.
II. Мотиваційний етап
1.Сюрпрізний момент
Хлопці, сьогодні до нас на урок прийшов гість, а хто це ви дізнаєтеся, відгадавши загадку.
Влітку сірий, взимку — білий
Прудконогий і вмілий
Дожени, злови-ка!
Звуть його —
Правильно. До нас на урок з лісу прийшов зайчик. У нього трапилася біда, після зими йому нічого їсти. І ось він у нас з вами просить йому допомогти.
Допоможемо йому хлопці і вишьем для нього морквини.
2. Повідомлення теми і завдань уроку
Хлопці, сьогодні ми з вами будемо вишивати моркву.
Ш. Основной етап
1.Актуалізація наявних знань
Бесіда з учнями про овочі.
Хлопці, як ви думаєте, морква — це овоч чи фрукт? . А хочете дізнатися, які ще овочі бувають? Для цього вам потрібно відгадати загадки. А відгадки ви зможете знайти на дошці. .
Загадки:
1. Я виріс на грядці,
Характер мій бридкий:
Куди не прийду,
Усіх до сліз доведу.
2. Влітку в городі — свіжі, зелені,
А зимою в бочці — жовті, солоні.
Відгадайте, молодці,
Як звуть їх? …
3. Червоний ніс в землю вріс,
А зелений хвіст — зовні.
Нам зелений хвіст не потрібен,
Потрібен тільки червоний ніс.
4. Прив’язаний кущик до кілка.
На кущику — кулі:
Бока підставивши сонечку,
Червоніють від спеки.
5. Під кущем у земл е плоди —
Людині за труди.
Молодці, хлопці. Добре впоралися.
2. Гра «Чарівний мішечок»
А зараз хлопці, подивіться, у мене є чарівний мішечок, в якому лежать овочі названі нами. Вам треба на дотик визначити який ви витягли овоч. .
Зорова гімнастика
Хлопці, щоб наші оченята налаштувалися на роботу, знайдіть оченятами у нас в класі всі овочі.
3.Аналіз готового зразка. Хлопці, ось ви бачите моркву. . Ми з вами будемо вишивати таку ж.
— Хлопці, подивіться на моркву. Якою вона форми? . Якого кольору? . Правильно.
4. Орієнтування в завданні
— Що нам треба мати, щоб зробити такий моркву? . Хлопці, а які буваю нитки? . Які сьогодні нам знадобляться нитки? . А ще нитки різні за кольором. .
А ви знаєте, як правильно працювати з ножицями?
Техніка роботи з ножицями.
1. Не тримай ножиці кінцями вгору.
2. Не залишай ножиці у відкритому вигляді.
3. При роботі стеж за пальцями лівої руки.
4. Клади ножиці на стіл так, щоб вони не звисали за край столу.
5. Передавай ножиці в закритому вигляді, кільцями в бік товариша.
6. Чи не ріж ножицями на ходу, не підходь до товариша під час різання.
А ви знаєте, як правильно працювати з голкою?
Техніка роботи з голками.
1. Голки повинні зберігатися в папках-ігольніци, подушечках-ігольніци або спеціальних ігольніци із закритою кришкою. Ігольніци після роботи складаються в коробку.
2. Не можна гарувати голки в одяг, класти на стіл, підносити близько до обличчя.
3. Голка завжди повинна бути з ниткою, тоді її легше знайти у разі втрати.
4. Не можна балуватися з голками, брати їх в рот.
5. Голка передається вперед вушком, тобто, тупим кінцем.
6. При шиття і вишиванні потрібно користуватися наперстком.
7. Нитка потрібної довжини відрізається ножицями. При відривання нитки руками можливі порізи, а відкушування її негігієнічно і призводить до псування зубів.
5. Робота за предметно — операційної карті.
.
1. Спочатку ми будемо вибирати, якого кольору нам знадобляться нитки.
2. Потім будемо відміряти нитку потрібної нам довжини.
3. Далі будемо відрізати нитку.
4. Потім нам потрібно всунути нитку у вушко голки.
5. Далі потрібно зав’язати вузлик.
6. Потім ми починаємо вишивати моркву.
7. І в самому кінці розфарбовуємо моркву.
— Хлопці, як ми вже говорили, щоб вишити морква, нам потрібні нитки. Якого кольору ми візьмемо нитки? . — Далі нам потрібно відміряти довжину нитки. Як треба правильно відміряти потрібну довжину нитки? .
— Вийшла ось така петля навколо ліктя. Правою рукою візьміть ножиці і відріжте довгу нитку.
— Подивіться, якої довжини вийшла відрізана нитка. .
— Хлопці, а навіщо нам потрібно відміряти довжину нитки? .
— Давайте спробуємо теж відміряти собі ниточку. Не забувайте, що руки у нас всіх різної довжини, тому і ниточка вийде у вас тільки тієї довжини, яка потрібна буде тільки для ваших рук. .
— Молодці, ниточки відміряли, а тепер, щоб подружити голку з ниточкою, нам треба нитку втягати у вушко голки. Подивіться, як це зроблю я. .
— Тепер нам потрібно зав’язати вузлик. Подивіться, як це зроблю я: обидва кінця нитки заверну два рази навколо правого вказівного пальця, а великим пальцем зніму цю петельку, тепер потягну її вниз, ось вузлик і готовий. . А зараз, діти, спробуйте ви.
Щоб вишити морква, нам потрібно мати точковий малюнок. Подивіться на парти, у всіх є такі малюнки?
— Нам потрібно голкою з ниткою самостійно проколювати з точкового малюнку. Тобто, ми будемо вишивати.
— Давайте розімнемо наші пальчики, щоб морква вийшла красивою і акуратною.
Физкультминутка
У город підемо,
Урожай зберемо.
Ми морквини натасканих,
І картоплі накопаємо,
Зріжемо ми качан капусти,
Круглої, соковитою, дуже смачною.
Щавлю нарвемо трошки
І повернемося по доріжці.
6.Работа з технологічною картою.
Щоб вишити морква, нам спершу взяти голку з ниткою із зав’язаним вузликом. . Потім просунути голку в крапочку на малюнку. . Потім починати вишивати моркву способом «голка вгору — голка вниз». . І потім розфарбовування моркви. .
7. Обігрування технологічної карти.
Хлопці, наш зайчик хоче трохи з вами пограти. Зараз ви закрийте очі, а зайка поміняє місцями послідовність дій. Вам треба буде показати, що змінилося.
А зараз зайчик зняв всі малюнки і вам самим треба розкласти їх у правильній послідовності.
Пальчикова гімнастика
Виріс у нас часник,
Перець, томат, кабачок,
Гарбуз, капуста, картопля,
Цибулю і трошки горошку.
Овочі ми з оббирали,
Ними друзів пригощали,
Квасили, їли, солили,
З дачі додому відвозили.
Прощай же на рік,
Наш друг город.
8. Практична робота
Діти вишивають огірок способом «голка вгору — голка вниз».
Потім діти розфарбовують.
Усний звіт учнів про виконану роботу
Хлопці, от і вишили ми з вами морквини, тим самим і допомогли нашому зайчику, за що він і говорить вам спасибі.
Показ готових робіт учнями. Аналіз своїх дій у процесі вишивання і розфарбовування моркви з опорою на технологічну карту.
III. Заключітельний етап
Підведення підсумків уроку, оцінка діяльності учнів з коментарем.
Хлопці, що ми сьогодні робили на уроці? . Морква — це овоч чи фрукт? . Якого він кольору?
2. Схематичне малювання свого настрою в кінці уроку.
Який у вас настрій наприкінці уроку? Якщо у вас веселий настрій — домалює сонцю промінчик, а якщо ви сумуєте — намалюйте дощик з хмаринки.
Урок закінчено. Спасибі всім!