Урок музики в 2-му класі по темі «Симфонічний оркестр. Знайомство з симфонічною казкою С. Прокофьева «Петя і вовк»
Урок музики в 2-му класі по темі «Симфонічний оркестр. Знайомство з симфонічною казкою С. Прокофьева «Петя і вовк» — — — — — Даний урок представлений за технологією розвитку критичного мислення. Критичне мислення — таке мислення, за допомогою якого учень самостійно розвивається. Ця технологія дозволяє розвивати критичне мислення учнів при організації їх роботи з різними джерелами інформації. Даний урок представляє роботу з грамзаписом симфонічної казки С. Прокофьева «Петя і вовк».
По розсуду педагога можна використовувати
Технологія розвитку критичного мислення пропонує
Діти пропонують свої варіанти відповідей, вчитель коротко записує їх в таблицю. Кількість колонок по розсуду вчителя. Варіанти пропозицій. 1 2 3 4 5 Стратегія: «читання із зупинкою» пропонує обговорення заголовка твору, його змісту і проблематики.
На завершальній стадії уроку — рефлексії — використовується стратегія «синквейн». Строгі правила складання «синквейнов» такі: тема, виражена одним словом, — іменником. опис теми двома словами — прикметники. опис дії трьома словами — дієсловами. фраза з чотирьох слів, що виражає відношення автора до даної теми. одне слово — синонім до першого, на емоційному відгуку автора. Строгі правила «синквейна» закріплюють за кожним рядком не лише певну кількість слів, але і частки мови, якими користується автор. Можна запропонувати хлопцям скласти один «синквейн» на двох, що полегшить завдання. Складені «синквейни» обговорюються всім класом.
Урок Тема уроку: Симфонічний оркестр. Знайомство з симфонічною казкою С. Прокофьева «Петя і вовк». Мета: Підвищення творчої активності, зацікавленості, сприйнятливості кожного дитяти, формування уміння мислити мислити. Завдання: Навчити дітей слухати музику, розуміти її характер і зміст. Формувати навики культури спілкування, уміння будувати монологічні вислови, заглиблювати емоційну чуйність на музику.
Виховувати любов до музики. Створювати здоровьесберегающию середу в навчанні. Образотворчий ряд: Симфонічний оркестр Оркестр народних інструментів Ілюстрації до казки «Петя і вовк» Музичний ряд: Фонохрестоматія до програми по музиці для загальноосвітньої школи. С. Прокофьев «Петя і вовк».
Симфонічна казка для дітей Компакт-диск диск із записом звучання симфонічного оркестру, оркестру народних інструментів, духового оркестру. Устаткування: Мр3 програвач, програвач. Хід уроку I. Стадія виклику. Звучить музика у виконанні симфонічного оркестру. Можна використовувати будь-який знайомий твір.
Вчитель: У чийого виконання прозвучала музика? Діти: Цю музику виконав оркестр. Вчитель: Яким це був оркестр? Діти: Це симфонічний оркестр.
Вчитель: А які оркестри ви ще ви знаєте? Діти: Оркестр народних інструментів і духовий оркестр. Вчитель: Вірно, подивимося на таблицях ці оркестри і пригадаємо назви деяких інструментів. Діти називають знайомі інструменти.
Вчитель: Давайте повернемося до першої таблиці, подивимося симфонічний оркестр і пригадаємо інструменти. Діти називають групи оркестру і назви інструментів. Вчитель: Кожен інструмент оживає в звучанні, він також як і актор на сцені грає свою роль. І сьогодні ми в цьому переконаємося, познайомившись з симфонічною казкою Сергія Сергійовича Прокофьева «Петя і вовк». Ця казка була написана в 1936 році.
Про те як народжувався цей твір згадувала Наталія Миколаївна Сац: «Ми з Сергієм Сергійовичем фантазували можливі сюжети: я словами, він — музикою. Та, це буде казка, головна мета якої познайомити молодших школярів з музичними і інструмент ами; у неї має бути увлекательноє зміст, несподівані події, щоб хлопці слухали з безперервним інтересом — а що буде далі? Вирішили так: потрібно, щоб в казці були дійові особи, які можуть яскраво виразити звучання того або іншого музичного інструменту. Ми вирішили, що в симфонічній казці для самих молодших слухачів мають бути яскраві образи з помітними характерами, несхожими один на іншій». II.
Стратегія «слухання із зупинками». Стадія осмислення Вчитель: Хлопці казка називається «Петя і вовк» як ви припускаєте, які ще герої можуть бути присутніми в цій казці? Варіанти відповідей дітей. Вчитель: Скажіть, про що буде, ця казка і як розвиватимуться події?
Діти висловлюють найнесподіваніші припущення. Вчитель: Хлопці, ми уважно прослухаємо вступ і дізнаємося, з якими персонажами зустрінемося в казці. Після прослухування заповнюється перші дві колонки: герой, інструмент. Вчитель: Ми познайомилися зі всіма дійовими особами казки «Петя і вовк».
Слухання почала казки. «Рано вранці піонер Петя відкрив хвіртку і вийшов на великий зелений лужок.» Тут можна зробити першу зупинку і дати хлопцям можливість пофантазувати, що станеться далі. Відповіді дітей коротко записати в першу колонку. Моменти зупинок вчитель вибирає на свій розсуд. Зацікавленість дітей: «А що станеться далі?» припускає найрізноманітніші, несподівані і суперечливі варіанти відповідей, які вчитель записує на дошці в таблицю.
Потім хлопці прослухують фрагмент казки, порівнюють зі своїми відповідями. Хлопці познайомляться із змістом казки, коли таблиця буде повністю заповнена. Герою Інструмент 1 2 3 4 5 6 Пташка Флейта «Рано вранці піонер Петя відкрив хвіртку і вийшов на великий зелений лужок.» «З лісу здався сірий вовк.» «Вовк дивився жадібними очима.» «В цей час з лісу.» «Вони йшли слідами вовка і стріляли.» «Петя сказав: » Не треба стріляти!».» Качка Гобой Кішка Кларнет Петя Струнний квартет Дідусь Фагот Вовк Валторни Мисливці Літаври Фізмінутка відпочинку «Оздоровчий етюд» III.
Стадія рефлексії. Аналіз прослуханого твору, бесіда по питаннях: Яке враження справив на вас Петя? Які інструменти виконували тему головного героя, допомагали передати його характер?
Який герой вам особливо сподобався і запам’ятався? Який інструмент характеризує його? Стратегія «синквейн» Скласти синквейн. Петя пташка дідусь вовк.
Наприклад: Петя Цікавий, хоробрий. Гуляє, рятує, ловить. Сміливий хлопчик не боїться вовка.
Герой. Виставляння оцінок.