Конспект уроку в 5 класі Тема:,, Загальне поняття про іменник «
Дата проведення:___________________
Тема уроку: Загальне поняття про іменник.
Мета: Закріпити знання учнів про загальне значення та граматичні ознаки
Іменника, формувати вміння розпізнавати іменника серед інших
Частин мови, навички добору антонімів, слів, що викликають
Асоціацію до заданого слова; уміння за серією малюнків складати
Зв’язну розповідь;
Корегувати вади психічних процесів, мовленнєві уміння;
Виховувати старанність, наполегливість, спостережливість, інтерес до
Вивчення української мови.
Обладнання:
Маркери, грамзапис, лабіринт, мікрофон.
Тип уроку: Вдосконалення знань і умінь.
Хід уроку
І. Вступна частина
1. Нервово — психологічна підготовка.
Кросворд «Чарівні клітинки». Відгадайте загадки, відгадки впишіть у відповідні клітинки. Яке слово отримали?
1.Кожен його від народження має, але сам дуже рідко вживає.
2.Як не бий, він не заплаче, тільки сам завзято скаче.
3.Будівельникам в пригоді стане екскаватор А як схочеш вниз чи вгору-
Стань на….
{C}4. {C}Сімсот воріт, та один вхід.
{C}5. {C}Махнула птиця крилом — закрила
{C}6. {C}До кожної роботи треба ще й охоти. Якщо мову знаєш — проблему подолаєш. Син — сини, тин-тини: спільне і відмінне віднайди.
{C}7. {C}Біла рілля, чорне насіння: хто його сіє, той розуміє,
Хто його знає, той і позбирає.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
2. Організація класу .
ІІ. Основна частина.
1. Перевірка домашнього завдання с.120 Вправа 315.
Учень називає дібрані іменники та питання до них, інші за бажанням доповнюють, називаючи свої приклади.
Назви тварин :корова , свиня …
Назви рослин: бузок , звіробій … і т.. д.
Запитання до класу:
— Що таке іменник?
— Що означають іменники?
— На які питання відповідають?
— До яких іменників ми ставимо питання Хто?, а до яких Що??
2. Повідомлення теми, мети уроку.
Сьогодні на уроці ми закріпимо знання про іменник, його граматичні ознаки, уміння розпізнавати іменника серед інших частин мови, виконаємо цікаві творчі завдання.
3. Закріплення та узагальнення знань, умінь.
1. Робота в малих групах .
— А зараз ми з вами попрацюємо в групах. Поділіться на дві групи. Кожна група на картках отримує завдання : з ряду слів знайти і записати на аркуші іменники.
Розподіліться ролями.
І група : Молодість, молодий, молодіти; весна, весняний, веснянка; зелень,
Зелений, зеленіти; праця, працівник, працьовитий.
ІІ група: Село, селянин, сільський; добро, добрий, задобрити; літо, літній,
Літня; краса, красивий, красуватися; робота, робітник, робити.
Аналіз виконаної роботи.
— Скільки іменників записала кожна група?
2. Робота з підручником.
Виконання вправи 322 с. 122
Вірити в перемогу — віра в перемогу. Веселий — веселість.
3. Фізпауза.
1) вправи на увагу ;
2) танцювальні вправи під музику;
3) вправи для дихання.
4. Складання розповідного тексту на тему,, Зима» .
Розглядання сюжетних малюнків. Складання речень до кожного. Запис тексту.
Зима
Настала сувора зима.. Замерзли річки й озера. Поля вкрились білим снігом. Тепер можна кататися на лижах. Весело дітям.
Діти мчать на ковзанах по морозному льоду річки.
5. Складання,, асоціативного куща»
Всі ми любимо зиму і завжди з нетерпінням чекаємо її приходу. З чим у вас асоціюється зима. Доберіть слова, які нагадують вам про зиму.
6. Робота в парах.
Учні отримують картки із завданнями : дібрати слова протилежні за значенням.
Вечір — … . Добро — … .
Радість — … . Весна — … .
ІІІ. Заключна частина.
1. Оцінювання роботи учнів на уроці.
2. Домашнє завдання : І група — с. 122 Вправа 323,
ІІ група — с. 123 Вправа 324,
Повторити правило с.119.
3. Настанова на перерву.