Конспект уроку..Практичне повторення. Виготовлення виробів на замовлення. Виготовлення хомутів&;apos;&;amp;;;;;#039
Дата проведення:_________________________
Тема уроку: Практичне повторення. Виготовлення виробів на замовлен-
Ня. Виготовлення хомутів.
Мета уроку: вдосконалення практичних умінь і навичок ручної та меха-
Нічної обробки металу: розмічання матеріалу, рубання мета-
Лу, обпилювання металу, правки та гнуття, технології сверд-
Ління; формування навичок самостійного орієнтування в зав-
Данні, вмінню читати технологічну карту, креслення деталі,
Складати план виготовлення виробу; розвивати логічне і
Просторове мислення; розширювати
Регувати моторику кістів рук; виховувати бережне ставлен-
Ня до інструментів, матеріалів, пристосувань, позитивне став-
Лення до праці; привчати до самостійності в роботі.
Обладнання: Інструкції з ТБ №5, №9, №10, №11, зразок виробу, техноло —
Гічна карта, план роботи, труби різних діаметрів, плакати
«Організація робочого місця при ручній обробці металу»,
«Свердління», » Будова штангенциркуля».
Словникова робота: хомут, рисувалка, припуск, штангенциркуль, ноніус,
Штанга, шкала, глибиномір, дюйм.
Тип уроку: урок вдосконалення практичних умінь
Робки металу.
Хід уроку
І. Організаційна частина:
— підготовка учнів до уроку;
— нервово — психологічна підготовка;
— перевірка присутності учнів;
— призначення чергових;
— повідомлення теми і мети уроку.
ІІ. Основний етап уроку:
1.1. Спеціальна пропедевтика
{C}{C}{C}{C}{C}{C}{C}{C}{C}{C} С л ю с а р |
{C}
Слюсар — Ремонтник | Слюсар механо- Складальних Робіт | Слюсар — Інструментальщик |
Слюсар — Сантехник | Автослюсар |
Розглянемо основні напрямки роботи слюсара — сантехника.
Слюсар — сантехник одна з найбільш розповсюджених професій в сфері
Житлово — комунального господарства, він виконує роботи по обслугову-
Ванню, налагодженню, ремонту системи опалення, водопостачання, системи
Санітарно-технічного обладнання. Робітник цієї професії повинен знати будову різноманітних вузлів і механізмів санітарно-технічного обладнан-
Ня, його призначення і застосування, користуватись контрольно-вимірюва-
Льними інструментами.
Одним з таких інструментів є штангенциркуль. Штангенциркуль приз-
Начений для вимірювання лінійних розмірів, зовнішнього і внутрішнього
Діаметрів, товщини, довжини, глибини тощо.
Він складається із штанги з масштабною лінійкою і двома нерухоми-
Ми губками. По штанзі переміщується рамка з ноніусом і двома рухоми-
Ми губками. Глибину отворів, пазів або виступів вимірюють висувним
Глибиноміром.
( Учням дається завдання заміряти зовнішній і внутрішній діаметри за-
Готовки, глибину отвору, товщину стінки. Таким чином, учні практично вдосконалюють навички роботи з штангенциркулем. Визначені розміри записують в зошиті.)
ФІЗПАУЗА
На сьогоднішньому уроці ми будемо виготовляти виріб на замовлен-
Ня, який називається хомут.
Для чого призначений цей виріб?
Хомут закріплюють на місці незначного пориву труби, для того щоб
Усунути витік води. В залежності від зовнішнього діаметра труби підби-
Рають відповідний хомут.
Як визначити зовнішній діаметр труби?
Для визначення зовнішнього діаметру труби необхідно штангенциркулем
Заміряти її діаметр.
Як визначити довжину кола?
Довжину кола визначаємо за формулою
ℓ = ПД
ℓ — довжина, П — 3,14 — математична величина, Д — діаметр труби.
Визначивши довжину кола, добавляємо 60 мм на » заплечики».
1.2. Інструктаж з правил техніки безпеки за інструкціями №5, №9, №10, №11.
1.3. Практична робота.
Інструктаж до практичної роботи проводжу згідно аналізу зразка виробу, читання технологічної карти.
Учні самостійно підбирають трубу відповідного діаметра, штангенцир-
Кулем заміряють її зовнішній діаметр, визначають за формулою ℓ=ПД
Довжину кола, до визначеної величини добавляють 60 мм на » заплечи-
Ки». Таким чином визначають довжину заготовки на виготовлення виро-
Бу. Потім за технологічною картою виготовляють хомут.
План виготовлення хомута:
1. Дібрати заготовку.
2. Визначити зовнішній діаметр труби, довжину кола.
3. Вирубати заготовку.
4. Обпиляти заготовку.
5. Зігнути » заплечики » хомута.
6. Зігнути хомут на оправці.
7. Накернити центр отвору.
8. Просвердлити отвір.
В ході виконання практичної роботи здійснюю контроль за правиль-
Ністю виконання слюсарних операцій, дотриманням правил техніки без-
Пеки.
Здійснюю індивідуально-корекційну роботу з учнями, які потребують
Допомоги.
ІІІ. Заключна частина:
А) словникова робота — закріплення нових слів;
Б) аналіз виконання практичної роботи;
В) оцінка правильності виконання слюсарних операцій, якості роботи та
Дотримання правил техніки безпеки;
Г) аналіз роботи з виявленням недоліків і способів їх усунення;
Г) виконання санітарно-гігієнічного режиму.