Уроки природознавства
Природознавство +елементи логіки+азбука віршування
Тема:Україна на планеті Земля
Мета:Дати загальне уявлення про розташування України на
Фізичній карті;вчити правильно працювати з контурною
Картою.
Розвивати навички критичного мислення, уяву, спосте
Режливість, пам’ять, вміння образно змальовувати кра
Су рідного краю.
Виховувати любов до Батьківщини, почуття гордості за
Державу.
Тип уроку:комбінований
Обладнання:фізична карта, підтримка мультимедійної системи
Хід уроку
1.Організація
2.Повідомлення чергового синоптика
-який сьогодні місяць?
-яке число?
-який сьогодні день тижня?
-який стан неба?
-яка температура повітря?
-чи є сьогодні опади?
3.Актуалізація опорних знань. Повідомлення теми і завдань уроку.
Вчитель:
-Всього на карті світу 185 країн. Сьогоднішній наш урок буде присвячений одній із безліч країн, Що є на фізичній карті.
Якій саме-я скажу трішки пізніше.
Послухайте музику, Характерну для цієї країни, Вгадайте її назву
-Звичайно, Це наша Україна.
…Буває часом сліпну від краси.
Спинюсь, Не тямлю, Що воно за диво, —
Оці степи, Це
Усе так гарно, Чисто, Незрадливо.
Усе як є-дорога, Явори,
Усе моє, Все зветься Україна.
Така краса, Висока і нетлінна,
Що хоч спинись і з Богом говори…
Л. Костенко
4.Сприйняття та усвідомлення навчального матеріалу
-Україна! Наша рідна земля! Чарівний і неповторний край!
_Навести приклади істинних та хибних суджень
(приклади
Іст. Дніпро впадає в Чорне море.
Х. Дніпро найменша річка України.
Х. Карпати займають більшу частину України.
Іст. Карпати знаходяться на крайньому заході.
5.Осмислення учнями знань.
-Покажіть на карті, де розташована Україна.
-Які гори простяглися на території України?
-Які ріки протікають? Яка з них найбільша?
-Куди несуть свої води ці ріки?
-З якими державами межує Україна?
-З якою країною кордон України найдовший? А з якою-
Найкоротший?
-Які моря омивають територію України на півдні? Покажіть їх.
-Чи є гори в Україні? Які?
-Яке місто є столицею нашої держави?
-Хто з вас бував у Києві? Що ви знаєте про це місто? Розкажіть.
6.Фізкультхвилинка
Ми мандруєм, ми мандруєм,
Україною крокуєм.
Ось побачили Карпати:
Як вершину нам дістати?
Заглядаємо в озерця-
Як торкнутися нам дна!
Так ми довго-довго йшли,
Поки додому не прийшли.
7.Робота з контурною картою
8.Азбука віршування.
Моя рідна… земля, країна
Край тополь і дубів, калини, каштанів
Тут зелені… ліси, гаї, поля
І росисті… долини, луки, трави
9.-Чи слід пишатисятим, що ми живемо на Україні?
-Свої думки висловіть у письмовій формі.
Діти зачитують свої твори.
10.Гра «Піраміда міст»
Користуючись картою, за 3 хвилини скласти із назв міст України піраміду так, щоб кожна наступна назва була на
Одну букву довша за попередню.
11.Узагальнення і систематизація знань учнів
Кросворд «Україна»
У |
К |
Р |
А |
Ї |
Н |
А |
-Планета Сонячної системи
-Гори на заході України
-Найбільша річка України
-Море, що омиває південь України
-Вид транспорту, яким можна подорожувати по країні
-Область, в якій ти проживаєш
-Село, в якому ти живеш
Тести
1.У якій півкулі знаходиться на карті Україна?
А)у східній;
Б)у західній.
2.На якому материку ми живемо?
А)Африка;
Б)Австралія;
В)Євразія.
3.Як називається столиця України?
А)Харків;
Б)Одеса;
В)Київ.
4.
Якими морями омивається Україна?
А)Чорним і Азовським;
Б)Чорним і Середземним;
В)Азовським і Баренцевим. 5.Які гори простягаються на заході України?
А)Кримські;
Б)Карпати;
В)Уральські.
6.Із скількома державами межує Україна?
А)п’ятьма;
Б)двома;
В)сімома.
7.За площею Україна серед країн Європи…
А)найменша;
Б)найбільша.
8.Найбільша річка України…
А)Дунай;
Б)Південний Буг;
В)Дніпро.
Взаємоперевірка.
12.Домашнє завдання.
Провести інтерв’ювання.
-Як ви розумієте вислів: «Україна — самостійна, незалежна краї
На?»
-З якими державами межує Україна?
-Якими морями омивається Україна?
-Де знаходиться географічний центр Європи?
(На перервах діти ходять по класах і запитують дітей інших класів, їх відповіді записують. Потім визначають правильні і підраховують їх кількість. Роблять висновки про рівень знань
Учнів школи з цього питання.)