Конспект уроку математики у 8 класі
Конспект уроку з математики в 8 класі
Дата:_________
Тема: Площа прямокутника .
Мета: систематизувати та поглибити знання учнів з обчислення площ прямокутника .Розвивати пізнавальну активність, логічне мислення учнів. Коригувати знання, вміння, навички учнів, мовлення, психічні процеси. Виховувати вміння працювати самостійно, позитивне ставлення до вивчення предмету.
Обладнання : слайд — таблиця «Співвідношення одиниць площі», математичне лото, конверти з практичним завданням.
Хід уроку
1.Організація класу.
Вчитель
2.Нервово — психологічна підготовка.
Вчитель говорить учням про важливість вивчення даної теми та її практичне значення.
3.Фронтальне опитування.
З метою повторення матеріалу учитель пропонує учням слайд — таблицю «Співвідношення одиниць площі» та формули для обчислення площ прямокутника , які постійно мають бути перед очима учнів.
1 кв. см = 100 кв. мм
1 кв. дм = 100 кв. см
1 кв. м = 100 кв. дм
1 а = 100 кв. м
1 га = 100 а
S =a b S=a a
Проведення фронтального опитування. На дошці записано завдання
1.Дано величини: 1 м, 100 м, 10 м. Виберіть із них правильну
1 га — площа квадрата зі стороною…
1 а — площа квадрата зі стороною…
1 кв. м — площа квадрата зі стороною…
2. Як інакше називають 1 а?
3.Виразіть в кв. м: 2 а,17 а, 5 га, 493 500 кв. см, 25 800 кв. дм.
Відповіді: 200 кв. м, 1700 кв. м, 49,35 кв. м, 258 кв. м.
4. Актуалізація опорних знань.
Математичне лото.
Спосіб гри
Для гри підготовлено картки для лото загальною кількістю по числу учнів у класі.
Вчитель зачитує питання, а учні закреслюють у картках клітинки з правильними відповідями.
Запитання для лото
1. Яка площа квадрата зі стороною 9 см?
2. Яка площа прямокутника зі сторонами 5 см, 3 см?
3. Периметр квадрата 20 см. Знайти його сторону.
4. Знайти значення виразу : 6 в квадраті додати 12
5. Площа прямокутника 84 кв. м, його ширина 4м. Знайти довжину прямокутника.
Картки для лото
21 м | 10 м | 48 | 15 кв. см |
100 кв. см | 5 дм | 81 кв. см | 64 дм |
Вчитель збирає картки для перевірки.
5. Фізпауза.
Учні виконують вправи для очей з метою зняття зорової напруги.
6.Закріплення матеріалу.
1.Учні біля дошки розв’ язують задачі з підручника_стор._______№________
Стор._______№________
2.Практична робота.
Учні отримують конверти, в яких знаходяться геометричні фігури .
Завдання для учнів: виміряти сторони, обчислити площу, записати обчислення в зошит.
7. Підсумок уроку.
Звернути увагу учнів на таблицю співвідношень квадратних мір та практичне значення вивчення даної теми. Учні отримують оцінки за урок. Вчитель збирає зошити для перевірки робіт учнів.
8.Домашнє завдання.
Дидактичні матеріали Стор._____№______
Стор._____№______
Індивідуальне завдання__________________