Наш вернісаж. Робота в графічному редакторі Paint. конспект уроку у 2 класі
Макіївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 86
Макіївської міської ради Донецької області
Конспект уроку
З » Сходинок до інформатики » 2 клас
На тему
» Наш вернісаж.
Робота в графічному редакторі Paint. «
Вчитель : Киричевська Олена Григорівна
Тема уроку : » Наш вернісаж. Робота в графічному
Редакторі Paint. «
Мета уроку: — закріпити навички роботи з графічним
Редактором Paint;
— Навчити учнів Друкувати малюнки на принтері;
— Розвивати увагу, логічне мислення, пам’ Ять, пізнавальну
— Виховувати любов до мистецтва, естетичні Почуття; самостійність, цікавість до інформатики
Та дбайливе ставлення до устаткування кабінет.
Тип уроку : Урок формування вмінь і навичок.
Місце проведення: Кабінет ІКТ.
Обладнання: Підручник » Сходинки до інформатики» для 2 класу, зошит » Сходинки до інформатики»
Для 2 класу», листівка від Елзіка, презентація в PowerPoint, музичний запис, графічний редактор Paint.
Хід уроку.
I. Організаційний момент.
1. Привітання.
Добрий день, хлоп’ Ята!
Добрий день дівчата!
Щоб в інформатику
Зробити новий крок
Ви
З Вами разом буду я
Олена Валеріївна.
Рада Вас усіх вітати
Інформатиці навчати.
А це друг наш Елзік —
Він з далеких прилетів зірок.
В інформатику — науку
З нами робить кожен крок.
.
2. Повторення правил техніки безпеки.
На початку уроку доречно буде згадати правила техніки безпеки та поведінки у комп’ Ютерному класі.
Я починаю правило — ви закінчуєте.
Не можна розпочинати роботу за комп’ютером…………. .
Не приносити у кабінет обчислювальної техніки……….. .
Відстань від екрана монітора до очей під час роботи за комп’ютером не менше…………. .
Не торкатися…………………. .
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
— Діти, скажіть, з якою програмою ми працювали на попередніх уроках.
.
— Як запустити програму Paint? .
— Як називається стовпчик зліва з квадратними кнопками? .
— Де вибирають колір з яким хочуть працювати? .
— Відкрийте зошит і покажіть, як ви виконали 4 завдання .
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Розминка.
— Давайте подивимось на екран, там Елзік підготував нам завдання.
.
— Діти ви знаєте, що художники організовують виставки своїх картин, свій вернісаж.
— Чи знайоме вам слово вернісаж? Щ О воно означає?
.
2. Словникова робота.
Вернісаж — Урочисте відкриття художньої виставки.
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
— Діти, ви правильно виконали всі завдання і тепер Елзік запрошує нас на художню виставку.
— Отже, тема сьогоднішнього уроку «Наш вернісаж». .
— Ключові слова сьогоднішнього уроку » Редактор», » Paint «, » Принер»
— На цьому уроці ми не тільки створимо свій вернісаж малюнків у програмі Paint, але й дізнаємось
Як надрукувати ці малюнки за допомогою принтера.
IV. Вивчення нового матеріалу.
1. Робота з підручником.
— Відкриваємо підручник на сторінці 40. Ланцюжкове читання розповіді «Наш вернісаж».
— Роздивимось малюнки, які намалювала Ганнуся.
— Елзік з цікавістю роздивився малюнки і запропонував пограти в гру.
Технологі Ї » Мікрофон. Незакінчене речення «
— Елзік уявив себе журналістом. Журналіст — Це особа, яка збирає інформацію.
— Він цікавиться » Якби ви були художниками, які малюнки створили б?».
— Ви по-черзі передаєте мікрофон один одному і висловлюєте свої думки, закінчуючи вислів «Якби
Я був художником, я б малював…».
— Зараз ми спробуємо відобразити ці свої думки і створимо малюнки у програмі Paint.
— Але спочатку….
2. Фізкультхвилинка.
Хто ж там, хто вже так стомився?
І наліво нахилився.
Треба дружно всім нам встати
Фізкультпаузу почати.
Руки вгору, руки вниз,
Вгору трошки подивись.
Руки склали, як вітряк
І покрутимося так.
Вище руки підійміть
І спокійно опустіть.
Будемо дружно ми сідати
І до праці приступати.
V. Робота за комп’ютером. Программа » Paint «.
1. Практична робота учнів.
— Сідаємо за комп’ Ютери і пам’ята Є Мо, як треба тримати спину, сид Я Ч І за комп’ютером .
— Перевіримо чи правильно ми сидимо, розпочинаємо роботу.
— Знаходимо і заходимо в програму Paint.
— Малюємо малюнок на вільну тему і пам’ Ята Є Мо, що працюємо не більше 15 хв.
— На вернісажах інколи звучить приємна музика, і ми будемо працювати під музичний супровід.
.
2. Слово вчителя.
— Роботу з малюнком закінчено. Зараз дізнаємось, як можна роздрукувати малюнок на папері.
— Спочатку потрібно ввімкнути принтер.
— Потім підвести курсор миші до верхнього лівого кута екрана монітора.
— Прочитайте слово » Файл» і клацніть по ньому лівою кнопкою миші.
— Перед вами меню. Меню — Це виведений на екран список команд. Ними можна користуватися.
-Знайдіть слово » Печать». Підведіть до нього курсор миші і клацніть лівою кнопкою.
-З’явиться вікно. Внизу знову побачите слово » Печать».
-Потім потрібно підвести до нього курсор і клацнути лівою кнопкою миші.
-Принтер запрацює. Ваш малюнок вже на папері.
— За найкращі роботи учні отримують листівки від Елзіка.
— Закінчуємо роботу, виходимо з програм, сідаємо на місця.
— А ось який малюнок створив Елзік. .
— Зараз знову трішки відпочинемо.
3. Релаксація.
Вправи для очей.
Швидко покліпати очима, закрити їх і посидіти спокійно, повільно рахувати до 5. Повторити 2 — 3 рази.
Вправи для рук.
Скласти пальці обох рук в » замочок». Зробити рухи схожі на хвилю. Повторити декілька раз.
V І. Закріплення знань учнів.
Підсумок уроку. Робота в зошиті.
— Перевіримо, як ви засвоїли тему уроку.
— Відкриваємо зошит урок 19 .
Спільна з вчителем робота.
— Роботу в зошиті закінчено.
— Давайте подивимось хто із вас і скільки отримав листівок від Елзіка — це ваші оцінки на уроці.
— Молодці, ви всі були уважні сьогодні..
— Що нового ви дізнались на уроці?
— Чи цікавий урок був сьогодні?
— Отже,
Щоб розумними стати
Щоб у космос злітати
Треба добре усім
Інформатику знати!
VI І. Д Омашнє завдання.
— Записуємо у щоденник домашнє завдання.
Виконати усно завдання » Для розумників та розумниць» з підручника на сторінці 41. У зошиті завдання 3, 4 урок 19.
За бажанням Вдома створити малюнок — листівку у програмі Paint і роздрукувати на папері.
— Урок закінчено.