Конспект уроку математики в 6 класі
Дата:
Клас: 6
Тема: «Розв’язування задач на рух»
Тип уроку: Урок повторення, узагальнення та систематизації знань.
Мета уроку: закріпити знання учнів з теми та вміння розв’язувати задачі
На рух, формувати вміння розв’язувати обернені задачі
Використовуючи зв’язок між величинами: швидкістю, часом,
Відстанню.
Корегувати знання, вміння, навички учнів, математичне
Мовлення, психічні процеси.
Розвивати мислення, уяву, вміння аналізувати, спів ставляти,
Робити висновки.
Виховувати позитивне
Наполегливість, самостійність.
Обладнання: Схеми до задач на рух, дидактичний та роздатковий матеріал,
Зразки оформлення задач.
Словникова робота: записати на дошці математичні терміни: відстань,
Шлях, час
Хід уроку:
І. Організація класу.
1. Нервово — психологічна підготовка учнів до уроку.
2. Перевірка готовності учнів до уроку.
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
ІІІ. Повторення матеріалу
1. Фронтальне опитування учнів.
— Назвіть одиниці вимірювання часу, швидкості.
— Як знайти швидкість, коли відомі відстань і час? .
—
— Як знайти час, коли відомі відстань і швидкість? .
ІУ. Усний рахунок:
Рухомий об’єкт | Швидкість | Час | Відстань |
Велосипедист Таксі Хлопчик | ? 70 км/год 5 км/год | 2 год. ? 3 год. | 28 км 140 км ? |
У. Актуалізація знань, вмінь, навичок учнів.
1. Робота біля дошки :
А). Задача 1. Потяг був у дорозі 4 години і пройшов 240 км. Щогодини він
Проходив однакову відстань. Скільки кілометрів проходив
Потяг щогодини?
Б). Задача 2. Розв’язування задачі за схемою .
90 км/год
→ автомобіль Час — ?
360 км |
В). Задача 3. Розв’язати взаємно обернені задачі .
Рухомий об’єкт | Швидкість | Час | Відстань |
Лижник Лижник Лижник | ? 13 км/год 13 км/год | 2 год. ? 2 год. | 26 км 26 км ? |
УІ. Фізпауза
Вправа «Австралійський дощ».
Вчитель. Чи знаєте ви, що таке австралійський дощ?
Ні? Тоді слідкуйте уважно за моїми рухами і повторюйте їх.
☻ В Австралії піднявся вітер
☻ Починає накрапати дощ
☻ Дощ посилюється
☻ Починається справжня злива
☻ А ось град, справжня буря
☻ Але що це? Буря стихає.
☻ Дощ стихає
☻ Рідкі каплі падають на землю ( клацання пальцями по столі(
☻ Тихий шелест вітру
☻ Сонце! .
УІІ. Узагальнення і систематизація знань.
1. Самостійна робота на два варіанти:
Варіант І.
1. Заповніть таблицю, розв’язавши взаємно обернені задачі
Рухомий об’єкт | Швидкість | Час | Відстань |
Заєць Заєць Заєць | 60 км/год. 60 км/год. ? | 4 год. ? 4 год. | ? 240 км 240 км |
2. Розв’язати задачу.
Відстань між двома селищами 180 км. За скільки годин подолає її
Вантажний автомобіль, якщо його швидкість 60 км за годину?
Варіант ІІ.
Заповніть таблицю, розв’язавши взаємо обернені задачі
Рухомий об’єкт | Швидкість | Час | Відстань |
Лисиця Лисиця Лисиця | 50 км/год. 50 км/год. ? | 2 год. ? 2 год. | ? 100 км 100 км |
2. Катер подолав відстань 120 км, рухаючись зі швидкістю 30 км за годину. Скільки часу катер був у дорозі?
Для учнів з меншими пізнавальними можливостями запропоновано зразок розв’язування задачі та опорні картки.
УІІІ. Домашнє завдання.
1. Повторити правила на знаходження залежності між величинами: швидкістю, часом, відстанню.
2. Розв’язати задачу за схемою:
Трактор 4 год
30 км/год
→
? |
ІХ. Підсумок уроку.
1. Підведення підсумків роботи учнів на уроці
2. Виставлення та мотивація оцінок.