Виховна година: «Слово до слова — зложиться мова»

Мета: формувати розуміння того, що українська мова — наш скарб, без

Якого не може існувати ні народ, ні Україна, збагатити та доповнити наявні знання ; розвивати і корегувати логічне мислення, пізнавальні та пошукові інтереси школярів, увагу, пам’ять, фонематичний слух; Виховувати любов до рідної мови, поваги до всього свого, українського, бажання розмовляти українською мовою.

Обладнання: плакати-вислови про мову, таблиця деформованих речень

.

Книжка «наша мова солов’їна. Тема на дошці, лялька .

Хід заняття:

І Організація

класу. Нервово-психологічна підготовка

— Дорогі діти! До нас на виховну годину завітали гості. Ми раді їх вітати і давайте подаруємо їм щиру посмішку.

ІІ Тема, мета.

— Сьогодні ми зібрались щоб сказати теплі й ніжні слова про нашу рідну мову, щоб зрозуміти яке значення має мова для людини.

ІІІ Головна частина.

1. — Ми живемо на мальовничій землі — в Україні. Тут жили наші предки, живуть наші батьки, живемо ми. Милуємося красою рідної мови, природи, вслухаємося у чарівні мелодії пісень, вбираємо в себе ніжні звуки української мови.

1-й учень. Слово до слова — зложиться мова.

На білому

світі, на нашій землі.

Є мова у квітів, є мова в зорі,

Є мова у бджілки, метелика,

В клена, в бузкової гілки,

В любистку зеленім.

2-й учень. І в мене є мова

Барвиста, шовкова,

Весела і ніжна

Моя рідна українська мова!

2. — Без мови немає народу.

А тепер припустімо на хвилинку, що мови нашої — та інших мов на землі — ще немає.

— Якою була б земля? Якими були б ми?

Навіть уявити важко, яка б це була сумна і похмура картина: немає великих міст, навіть малих сіл, немає автомобілів, не літають літаки. Стіною стоять непрохідні ліси, а в них — хижі звірі, гадюки й сови…

А хто там боязко визирає? Та то ж первісна людина! . Вчитель коментує:

Скоцюбилась від холоду й страху, сторожко оглядається. Мова дуже бідна. Слова замінювались рухами рук, рухами вказували «Піди туди», «Візьми оце!», «Допоможи підняти!» .

— Такими були колись люди, такими б надовго зосталися, якби не винайшли мову через потребу спілкуватися. Письменники, поети зробили великий внесок у розвиток української мови.

3. — Любов до рідної мови розпочинається ще з колиски, з маминої пісні.

«Котику сіренький,

Котику біленький,

Не ходи до хати,

Не буди дитяти.

Дитя буде спати, а-а-а»

3-й учень:

Із слова починається людина,

Із мови починається мій рід.

Моя ласкава, мамина, єдина-

Щебече соловейко на весь світ.

— Яке перше слово вимовляє дитина? .

— Українська мова багата прислів’ями, приказками, загадками, жартами, піснями, віршами.

— Давайте утворимо речення із слів:

Буду, мови, я, золотої навчатись. .

— Від, й, слова, лід, теплого, розмерзає.

— Продовжіть прислів’я:

— Землю сонце прикрашає, а людину .

5. — Наша мова легко без зусиль сама до рук не дається. Вам, любі діти, треба наполегливо праювати, запам’ятовувати правила, нові слова й цілі речення , бо це збагачує вашу мову. І тоді, послухавши вас, хтось скаже: » Як прекрасно звучить українська мова!»

6. — Що вам допомагає у вивченні мови ви дізнаєтесь, коли відгадаєте загадку:

«Язика не має, а науки навчає».

— Молодці! Так як «Хто багато читає, багато знає».

— А прочитавши цю книжечку, яка називається «Наша мова солов’їна», ви ще глибше відчуєте, який то неоціненний скарб — наша рідна мова, що її потрібно не лише любити, а й берегти .

ІV Заключна частина.

— Успіхів вам усім у вивченні української мови! А вашим вчителям і гостям давайте побажаємо щастя рясного, здоров’я міцного, неба безхмарного, настрою гарного.

V Підсумки.

На цьому наша виховна година » Слово до слова — зложиться мова» закінчується.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (1 votes, average: 5,00 out of 5)


Сейчас вы читаете: Виховна година: «Слово до слова — зложиться мова»