Урок — тренінг «Робота над створенням проекту»

Методичний кабінет

Комунального закладу освіти «Середня загальноосвітня школа № 74»

Дніпропетровської міської ради

Урок — тренінг

Робота над створенням проекту

» Єдність організму і середовища його існування»

Вчитель Циганенко Н. Г.

М. Дніпропетровськ

2011

Мета:

Навчальна : поглибити знання учнів про середовище існування живих організмів; сформувати навички й уміння швидко адаптуватися до змінюваних економічних та соціальних умов, орієнтуватися в різноманітних життєвих ситуаціях; Розвивальна:

розвивати пізнавальні навички учнів, уміння самостійно конструювати свої знання, формувати критичне мислення учнів; встановлювати причинно — наслідкові зв’язки чинників навколишнього середовища та особливостей будови й функціонування організмів; Виховна: виховувати уміння працювати в колективі; стимулювати потребу учнів у самореалізації, самовираженні.

В учнів, що виконують проекти, формуються проектні навички:

— проблематизація,

— цілепокладання,

— планування,

— пошукові навички,

— комунікативні навички,

— презентаційні навички,

— рефлексивні

навички.

Вид проекту: Середньостроковий ознайомлювально — орієнтовний екологічний груповий проект.

У процесі проектної діяльності формуються наступні компетенції:

1. Рефлексивні вміння:

— уміння осмислити завдання, для вирішення якого недостатньо знань;

— вміння відповідати на запитання: чого потрібно навчитися для розв’язку задачі;

2. Пошукові вміння:

— вміння самостійно залучати знання з різних галузей;

— уміння самостійно шукати інформацію в інформаційному полі;

— уміння знаходити декілька варіантів вирішення проблеми;

— уміння висувати гіпотези;

— уміння встановлювати причинно-наслідкові зв’язки.

3. Уміння та навички роботи у співпраці:

— вміння колективного планування;

— вміння взаємодіяти з будь-яким партнером;

— вміння взаємодопомоги в групі у вирішенні спільних завдань;

— навички ділового партнерського спілкування;

— уміння знаходити і виправляти помилки в роботі інших учасників;

4. Менеджерські вміння та навички:

— вміння проектувати процес ;

— вміння планувати діяльність, час, ресурси;

— вміння приймати рішення і прогнозувати їхні наслідки;

— навички аналізу власної діяльності.

5. Комунікативні вміння:

— уміння вступати в діалог, задавати питання і т. д.;

— вміння вести дискусію;

— вміння відстоювати свою точку зору;

— вміння знаходити компроміс;

— навички інтерв’ювання, усного опитування;

6. Презентаційні уміння і навички:

— навички монологічного мовлення;

— вміння впевнено тримати себе під час виступу;

— артистичні уміння;

— вміння користуватися комп’ютерно-орієнтованими засобами наочності при виступі;

— вміння відповідати на незаплановані питання.

Переваги групових проектів:

— в проектній групі формуються навички співпраці.

— проект може бути виконаний найбільш глибоко і різнобічно.

— на кожному етапі роботи над проектом, як правило, є свій ситуативний лідер: лідер-генератор ідей, лідер-дослідник, лідер-оформлювач продукту, лідер-режисер презентації, кожен учень, залежно від своїхвмінь та нахилів, активно включається в роботу на певному етапі.

Хід уроку

І. Організація, привітання. — — — 2 хв.

Епіграфом до уроку я взяла слова » В одних людей вигляд прірви викликає розпач, а в інших — думку про міст…»

А що викликає у вас вигляд прірви?

Тож, щоб налаштуватися на продуктивну роботу під час уроку, я хочу сказати, перед якою б прірвою ви не стояли навчаючись в школі, по іншу сторону вас завжди будуть чекати ваші друзі — вчителі.

ІІ. Мотивація навчання . — — — 3 хв.

Завдання проекту

Опанувати предметною й тематичною лексикою Познайомитися…. Навчитися шукати інформацію в різних джерелах; визначити її вірогідність, залежно від типу джерела Набути навичок порівняння Набути вміння вести діалог і суперечку Набути навичок аргументації, оформлення своїх думок, участі в дискусії Навчитися оформляти результати своїх пошуків Навчитися ілюструвати свої повідомлення Навчитися спільно працювати над завданням Навчитися представляти свою роботу, аргументувати свою позицію

Зміст нашого проекту буде таким:

— назва теми проекту;

— актуальність проекту, проблема;

— основні і проблемні питання;

— цілі і завдання проекту;

— гіпотеза вирішення проблеми;

— форма подання результатів проекту та відповідно до неї оформлені матеріали;

— використана література та інформаційні ресурси;

— відомості про автора/авторів проекту;

— проблеми, з якими зіткнулися автори у ході роботи над проектом, як вирішували їх, чому навчилися;

— коротка анотація проекту.

ІІІ. Робота над проектом. — — — 35 хв

За розділами:

Назва проекту Актуальність проекту, його значущість

Мета проекту Проблема проекту Очікувані результати Хронологічна послідовність дії для досягнення мети

Планування проекту:

Визначення джерел необхідної інформації Визначення способів збору й аналізу інформації Встановлення міжпредметних зв’язків Визначення способу представлення результатів Установлення критеріїв оцінки результатів Розподіл завдань між членами групи

Дослідження

Визначення інструментів дослідження Створення етапів дослідження Робота з джерелами інформації

Історична довідка Складання термінологічного словника Складання сценарію презентації Оформлення звіту, підготовка презентаційних інформативних матеріалів Формулювання висновків Попередній захист проекту Доопрацювання проекту Показ результатів у формі усного звіту зі слайдовою презентацією Підбиття підсумків

ІV. Підведення підсумків. — — — 5 хв.

Анкета

Яке значення для тебе особисто мають знання та вміння, отримані в результаті роботи над проектом?

Мені це знадобиться в майбутньому. Мені просто цікаво. Значення не мають.

Що викликало найбільші труднощі?

Пошук інформації. Комунікація в групі. Необхідність публічного виступу. Інше .

Як ти почувався під час презентації?

Впевнено, бо добре володію інформацією. Легко, бо поряд зі мною друзі. Мені важко, бо матеріал надто науковий.

Мені було байдуже.

З яким настроєм ти працював над проектом?

Було цікаво. Не дуже цікаво. Не цікаво взагалі.

Як ти вважаєш, чи потрібні взагалі проекти?

Так. Ні.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (1 votes, average: 5,00 out of 5)


Сейчас вы читаете: Урок — тренінг «Робота над створенням проекту»