Майстер — клас з охорони здоров&;apos;я
Майстер-клас з охорони здоров’я
Тема: Що вивчає предмет «Основи здоров’я»
Здоров’я та його ознаки.
Мета : Дати поняття про здоров’я, викликати інтерес до предмету «Основи здоров’я» .Сформувати у дітей прагнення до збереження власного здоров’я, створити доброзичливу навчальну атмосферу.
Навчальні завдання
Наприкінці заняття учні повинні:
Називати щонайменше три правила поведінки на тренінгу і пояснювати, для чого вони потрібні. Мати уявлення про здоров’я та значення його для людини
Обладнання
Маркери, ножиці; Листи Аркуші паперу А-4 на кожного учня; ватманм; Клей.
Що підготувати заздалегідь:
плакат «Планета здоров’я» Паперові квіти за кількістю учасників.
Орієнтовна структура тренінгу
№ з/п | Зміст уроку | Час |
1. | Вступна частина | 7 хв |
2. | Основна частина | 15 хв |
3. | Практична частина | 8 хв |
4. | Зворотний зв’язок | 5 хв |
Хід уроку — тренінгу
Вступна частина
Знайомство
Кожному
Потім учні озвучують своє ім’я і вішають намальовану долоньку навколо планети здоров’я
Правила
— Сьогодні, діти ми помандруємо по «Планеті здоров’я», але для цього нам треба поговорити про правила, за якими мибудемо мандрувати. Кожний проговорює:
«Я вважаю, що при нашій подорожі правило…. Дуже важливе тому, що…»
Очікування
— Сьогодні ми будемо говорити про дуже важливе в житті кожної людини, як маленької так і дорослої, про ознаки здорової людини.
— Яким би ви хотіли, щоб був сьогодні наш урок?
— Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку — тренінгу?
( учням роздаються квіточки, учні проговорюють свої очікування та кріплять біля
«Планети здоров’я»
Основна частина
Мозковий штурм
— А що таке здоров’я?
Ви напевно знаєте, що існує багато хвороб, які підривають здоров’я людини.
Є такі захворювання, проти яких медицина ще безсила. Проте в медицині існує правило, що хворобу легше попередити, ніж вилікувати. Як ви вважаєте, що ж потрібно робити, щоб бути здоровим?
Руханка » Здоров’я, Хвороба»
Здоров’я — усі учасники виконують інтенсивні рухи.
Хвороба — завмирають у тій позі, на якій було сказано слово хвороба.
Вправа » Що потрібно?»
Наша планета зовсім порожня, а щоб вона стала дійсно » Планетою здоров’я»
Ми повинні її заповнити. Кожний з вас намалює те, що потрібно людям для здоров’я і прикріпіть свій малюнок на «Планеті здоров’я»
Робота в групах
Ми з вами з’ясували, що потрібно для того, щоб бути здоровими. А зараз ми об’єднаємося у 4 команди Завдання групам: кожна команда розробляє плакат » Що шкодить нашому здоров’ю?» Захист проектів.
Заключна частина
Завершення тренінгу
— Діти беруть свої квіти і якщо їх очікування здійснилися прикріплюють квіти на плакат » Планета здоров’я»
— Діти подивіться як розквітла наша планета.
2. Прощання
— Усі беруться за руки і проговорюють слова: » Я бажаю здоров’я собі і всім людям на планеті»