Повторення письмового додавання та віднімання. Розвязування виразів з дужками. Творча робота над задачею
Математика 2 кл.
Тема. Повторення письмового додавання та віднімання.
Знаходження значень виразів з дужками. Розв’язання задач.
Творча робота над задачею.
Мета: Закріпити вміння учнів додавати і віднімати числа з переходом через
Десяток; вправляти учнів у застосуванні знань таблиць множення
Ділення для знаходження значень виразів; формувати уміння творчо
Працювати над задачею; розвивати логічне мислення; виховувати
Любов до природи.
Обладнання: Емблеми з назвами місяців, малюнки птахів, індивідуальні
Картки,
Тип уроку — Комбінований.
Хід уроку
I. Організація учнів до уроку
Всі сідайте тихо, діти,
Домовляймось не шуміти,
Руки гарно піднімати,
А знання мерщій хапати.
— На сьогоднішньому уроці ми будемо працювати під таким девізом
Девіз уроку:
Міркуємо — швидко!
Відповідаємо — точно!
Лічимо — правильно!
Пишемо — гарно!
II. Актуалізація опорних знань. Перевірка домашнього завдання.
— Діти, а зараз перевіримо, як ви вдома попрацювали. Чи все було зрозумілим під час виконання д/з?
— Хто нагадає, що вам було
—
— Хто зачитає відповідь до першої задачі?
—
— У всіх так вийшло?
— У кого не так?
— Яка відповідь у вас у другій задачі?
—
— Може дехто склав вираз до задачі?
— -10=26
— Як зміниться відповідь задачі, якщо в умові слово менше замінити на слово більше?
— +10=46
— Учні, до вас на урок завітає гостя. Але з’явиться вона тоді, коли розкодуємо її ім’я.
— Тут знаходяться числа в хаотичному порядку. Поряд з кожним числом знаходиться літера. Вам потрібно розмістити числа у порядку зростання і прочитати хто завітає до нас на урок.
8 | 20 | 31 | 66 | 88 |
В | Е | С | Н | А |
— Подивіться, учні, яка красива весна завітала до нас.
— Сьогодні на уроці ми продовжимо свою роботу над виконанням прикладів на додавання та віднімання, а також творчо попрацюємо над задачею.
III. Контроль, корекція знань. Усні обчислення
1.Індивідуальні картки
— А зараз декілька учнів отримують завдання на індивідуальних картках
№1
1) 3- ; :2
2) На дві сумки витрачають 6 метрів тканини. Від сувою завдовжки 15 метрів відрізали тканину на одну сумку. Скільки метрів тканини в сувої?
№2
Задача. У саду 4 ряди яблунь по 3 в кожному, і 8 груш. Скільки всього дерев у саду?
№3
Задача. Учень розв’язав 2 стовпчики прикладів по 3 приклади в кожному і ще 5 прикладів. Скільки всього прикладів розв’язав учень?
2. Фронтальне опитування
— А тим часом ми працюємо усно.
— Розказати таблицю множення на 2
— Розказати таблицю множення на 3
— Як називаються компоненти при дії множення?
— Як називаються компоненти при дії ділення?
3. ГРА «Мовчанка»
— Зараз ми пограємо з вами в гру «Мовчанка». Бачите в середині цих геометричних фігур нам показано, яку арифметичну дію потрібно виконати. Відповідно в першій фігурі нам потрібно помножити на 3, а в другій поділити на 2.Отже, я буду тільки показувати на цифру, а вам потрібно мовчки виконати дію і сказати результат.
Зрозуміли?
8
8 4
5 6 16 12
6 18
4.Математичний диктант
— Відкриваємо зошити і записуємо сьогоднішню дату і класна робота
М. д.
O Знайти добуток чисел 3 і 5.
O Добуток чисел 3 і 4 зменшити на 6
O Суму чисел 11 і 7 поділити на 2
O Різницю чисел 20 і 18 помножити на 7
O Частку чисел 12 і 2 збільшити на 2
O Різницю чисел 16 і 4 поділити на 2
5. Усне коментування вправи 738
— Тепер будемо працювати на дошці. Хто хоче виконати приклади з коментуванням на дошці?
84 35 80 12 75
16 28 24 78 18
68 63 56 90 57
IV. Розвиток математичних знань
2. Робота групами
— Дітки, а які весняні місяці ви знаєте?
— Зараз я вас поділю на групи. Кожна група отримає емблему одного з цих місяців » Березень «, «Квітень», » Травень «
— Тепер я побачу як ви вмієте швидко і правильно працювати групами. Я вам роздаю приклади на групу, а яка команда швидше виконає, та і перемогла.
— Записуємо посередині приклади
Приклади
1к. 3- — 2 3 — 4 + 45
2к. 2- — 9 3 — 8 + 12
3к. 3- — 6 2 — 9 + 14
Фізкультхвилинка
Ось іде до нас весна,
Все навколо ожива:
Підсніжники прокидаються,
Проліски посміхаються,
Діти вибігають,
На луках стрибають,
Птахи прилітають.
3. Робота над задачею 41
— Зараз розв’яжемо задачу 41 на сторінці один двадцять чотири усно
— Скільки хлопчику зараз років?
— Скільки років пройшло з того часу, коли йому було 9 років? Як можна про це дізнатись?
— Як сформулюємо відповідь?
2). Що відомо в другій задачі?
— Що нам потрібно дізнатись?
— Як ми можемо про це дізнатись, якщо відомо загальну ширину ставка і відстань, яку хлопчик уже проплив?
— Яка буде відповідь?
4. Творча робота над задачею 742
— Прочитайте, будь ласка, умову задачі.
— Про що розповідається в ній?
— Скільки було каністрів?
— А що сказано про першу каністру?
— Що відомо про другу каністру?
— Скільки літрів пального витратили на дозаправлення трактора?
— В задачі нам подані вирази. Так от, що ми можемо знайти, обчисливши вираз 18 + 22 ?
— А що можна дізнатись, обчисливши вираз 22 — 18 ?
— Давайте подумаємо. Що ми визначимо, як обчислимо третій вираз — 30 ? Те, що знаходиться в дужках ми вже обчислили і дізнались скільки літрів пального у двох каністрах, а ще віднімемо скільки витратили на дозаправлення.
— Хто швиденько обчислить вираз?
— 30 = 10 літрів
5. Робота над задачею 743
— Про що розповідається в задачі?
— Скільки кабачків зірвали з першої грядки?
— Скільки кабачків зірвали з другої грядки?
— Що потім зробили з кабачками?
— Що нам потрібно знайти?
— Чи можемо ми знайти це відразу?
— А що нам потрібно знайти спочатку?
— Подивіться, яка з цих схем підходить до нашої задачі?
I. — : 2 II. — ? |
I. — : 2 II. — |
Отже, яка буде перша дія?
1). 10 + 8 = 18 — зірвано з двох грядок.
Яка буде друга дія?
2). 18 : 2 = 9
— Який вираз можна скласти до задачі?
: 2 = 9
— Яка відповідь?
— Записуємо посередині :
Задача 743
1). 10 + 8 = 18 — зірвано з двох грядок.
2). 18 : 2 = 9
Відповідь: 9 кабачків.
— Складіть подібну задачу.
5. Самостійна робота над прикладами 744
— Зараз самостійно виконаєте приклади 744 в зошитах.
Приклади 744
3 — =
2 — 9 — 15 =
— 7 =
3 — 8 =
— Тепер перевіримо. На дошці знаходяться пташки з розв’язками прикладів. Але не всі пташки мають правильні розв’язки.
Вам потрібно відшукати лише правильні.
— Як ви мабуть помітили, що вибрали ми тільки ті птахи, які прилетіли до нас з теплих країв. Бачили вже деяких птахів, які прилетіли?
— А як потрібно доглядати за птахами?
V. Підсумок уроку
— Що ми робили сьогодні на уроці?
— Що нового дізналися?
— Всі ви були сьогодні активні. Можу оцінити ще…
VI. Домашнє завдання
На домашнє завдання вам буде виконати задачу 745 і розв’язати вираз 746.
8 |
В |
20 |
Е |
31 |
С |
66 |
Н |
88
А