Навчання грамоти: Звуки, , позначення їх буквами Кк «ка»

Відкритий урок Навчання грамоти 1 клас

Мета: Ознайомити з буквою «ка» та її звуковим значенням.

Закріплювати вміння читати прості склади типу злиття та складні — типу ПГП. Вчити правильно вимовляти твердий і пом’якшений звук. Розширювати уявлення про слова, що однаково звучать, але мають різне значення. Розвивати пам’ять, логічне мислення, навички звукового аналізу слів.

Виховувати любов до тварин.

Обладнання: звукові фішки, букви в будиночках, DVD — слайди, збільшуване скло, зразки букварної літери к, прописні зошити

Тип

уроку: вивчення нового матеріалу.

Хід уроку

І. Організаційний момент

— Добрий день, діти. Чи приготували ви все необхідне до уроку? Молодці Девіз нашого сьогоднішнього уроку: Будем добре працювати, Щоб знання міцніші мати.

Для того щоб наш уроку пройшов під девізом не марно пропоную вам взяти з собою на урок:

У

Увагу

Р

Розум

О

Охайність

К

Кмітливість

ІІ. Повідомлення теми 1. Сьогодні на уроці ми будемо вивчати новий звук і букву яка його позначає на письмі,

а який саме звук ви дізнаєтесь із скоромовки. 2. Артикуляційна — слухова вправа Котив коток коток по току Попав коток на лапу коту Який же звук повторюється найчастіше? Вимовте його, тільки звук.

Діти який це звук: чи легко можна його вимовити, чи можемо ми його проспівати? Вимовляємо важко, проспівати не можемо створюється перешкода на шляху вимовляння, то якого ми можемо дійти висновку : це приголосна, глуха. Так ми відносимо її до приголосних звуків і позначаємо фішкою Або

3. А тепер пограємо в гру «Уважний» і учні назвуть мені слова в яких словах тверда, а в яких пом’якшена. Прислухайтесь до слова . Яким звуком воно починається. Який він?

Прислухайтесь до слова . Яким звуком воно починається. Який він? .Якою фішкою позначимо Наступне слово к-калина ; к-кінь ; к — кулька ; вікно Хто був уважним і звернув увагу чи однакова позиція букви к в словах? 4. Добір слів з буквою к у різних позиціях. ІІІ. Ознайомлення з буквою Дані звуки, на письмі позначають буквами Кк А зараз давайте пригадаємо де мешкають всі наші букви. Скільки поверхів в нашому будинку?

Давайте пригадаємо хто мешкає на 5 поверсі, хто на 4. Наша літера також придбала квартирку в цьому будинку. Ось її квартирка. Назвіть її сусідів

1. Робота за букварем Зорове вивчення букви У кожного з вас на парті є збільшуване скло, давайте розглянемо букви к, спочатку велику, потім маленьку літеру. Тільки дивіться уважно і назвете чим вони схожі між собою. діти розглядають літери Учень, . — Чим вони схожі між собою? — А чим різняться 2. Спробуємо їх відтворити.

Дітки візьміть файлики і свої чарівні олівці і обведіть по файлику друковану маленьку літеру к. Подивіться чи вдалося вам надрукувати літеру.

3. Аналітично синтетичні вправи А зараз давайте подивимось чи будуть наші голосні літери товаришувати з нашою буквою К.

А

О

У

І

К

Ка

Ку

Кі

С

Со

Су

Сі

М

Мо

Му

Мі

В

Ва

Ву

Ві

К

С

М

В

А

Ак

Ас

Ам

О

Ос

Ос

Ом

У

Ус

Ув

І

Ік

Ім

Е

Ес

Ев

Фізкультхвилинка Щось не хочеться сидіти.

Треба трохи відпочити.

Руки вгору, руки вниз,

На сусіда подивись.

Руки вгору, руки в боки.

Вище руки підніміть,

А тепер їх опустіть.

Плесніть, діти, кілька раз,

За роботу, все гаразд.

А зараз давайте спробуємо з’єднати наші склади в слова

Спочатку читає вчитель, потім разом з дітьми, потім 2 учні.

Ка

Сок

Ки лина коло

С

Ма ски

Зверніть увагу слово Килина написано великою літерою К, чому? — А як ви їх розумієте слова колосок, колос, колоски?

Звуко — складовий аналіз слів Молодці, тепер подивіться що на великій літері К? Це — капелюшок. Розгляньте малюнок капелюшка.

— Поділіть це слово на склади. Скільки складів у цьому слові? ка-пе-лю-шок Скільки чуємо звук? , а де вони знаходяться

А хто зображений біля маленької літери к? Що тримає мишка? , а якому слову мишка чи книжка відповідає схема під зображенням? Так, ви молодці, а тепер зробіть звукову модель слова книжка

Робота в зошитах

Порівняння друкованої з писемною літер К через збільшуване скло. — Чим схожі? — А різняться Давайте розберемо літеру к по елементам:

Тепер приготувались і пишемо в повітрі під рахунок: раз — і — два — і — три — і.

Пальчикова гімнастика Пальці зложити пучкою — це «дзьоб». Не відриваючи лікоть від столу, «дзьобом» торкнутися столу. Далі — імітувати рухи птаха: узяти «воду», підняти «голову», поклацати «дзьобом».

Так ми підготували наші пальчики і тепер спробуємо відтворити прописну літеру к. Спочатку наводимо, потім пишемо 4 літери самостійно. Виберіть Міс букву і обведіть її жовтим олівчиком.

Ми з вами читали склади, одна літера сама не може існувати і ми спробуємо поєднати букву з іншою приголосною буквою. Подивіться будь ласка, які це дві літери кл. Буква к з буквою л з’єднані за допомогою нижнього з’єднання.

Напишіть 4 рази. Які слова починаються на кл . Піднімаємось на початок нашої сторінки до котика і курочки. Хочете дізнатися, що з ними трапилось? Читають учні Так, не кури котику люльку.

Куріння шкідлива звичка, вона призводить до погіршення здоров’я. Подивіться на схему і складіть речення за схемою. Скільки слів в реченні? Чи буде маленьке слово? Значить всі слова повні.

Складаємо речення відповідно наших скоромовок, що прочитали учні. Котик курив люльку. Курка клювала крупку.

Виконання логічної вправи з омонімами

— Діти, розгляньте малюнки, що знаходяться внизу на ст. 46.

— Скажіть, що на них зображено? Давайте порівняємо речення : У Оленки довга коса. У тата зламалась коса.

— Зробіть висновок, .

Вчитель: діти, слова, що пишуться однаково, а мають різні значення, називаються омонімами.

Коли люди косять кажуть косять клином. У ваших зошитах є слово клин. Скільки букв у цьому слові?

Дивимось з’єднання: одне нижнє і два середніх з’єднання. Напишіть 1 раз слово клин. Підкресліть букву к.

Робота з словом «волошки».

Діти, розгляньте, які квіти зображені на малюнку? Так, це волошки. Де ростуть ці квіти? . Замість крапки стоїть буква . А чому ця буква пропущена?

А які ще дуже гарні квіти ростуть з волошками у полі?

Так, це маки.

Діти, складіть речення про маки і волошки.

Спробуємо написати слово вінок. Скільки бук? Назвіть їх.

Звертаємо увагу в і з’єднані вверху, н о нижнє з’єднання, о к верхнє єднання. Пишемо 2 рази слово вінок.

І V. Підсумок уроку — Який звук вчили? — Як позначається цей звук? — Який це звук? — Чи може сам існувати цей звук?

Оцінювання

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (1 votes, average: 5,00 out of 5)


Сейчас вы читаете: Навчання грамоти: Звуки, , позначення їх буквами Кк «ка»