Урок з основ здоров&;apos;я у 5 класі

Тема уроку : Правила безпечної поведінки на воді.

Мета уроку : розглянути правила поведінки на воді, сформувати практичні вміння й навички надання першої допомоги потерпілим на воді.

Тип уроку : комбінований.

Методи і прийоми : інтерактивні .

Матеріали та обладнання : таблиці, малюнки, вірш, тести, творчі завдання, словничок, гра «Можна не можна», памятка учневі.

Структура уроку

1. Організаційний етап.

Вчитель.

— Сьогодні, учні, у нас урок «Основи здоровя». На таких уроках ви вчитеся і дізнаєтесь, як дбати

про своє здоровя, як берегти його, як поводитись у небезпечних місцях. Адже, людина — це частина природи і ви повинні пам’ятати, щоб самому бути здоровим, треба піклуватися про здоровя природи, знати і виконувати її закони. Незнання їх обернеться бідою.

У небезпечних ситуаціях необхідно знати, як поводитися на озері і річці, як орієнтуватися у лісі, що можна і що не можна пити і їсти, як не завдавати шкоди природі і допомогти самому собі.

2. Повторення вивченого.

Вчитель.

— А зараз, учні, повторимо матеріал, який ми вивчили на попередньому уроці.

Що вам було задано додому вивчити?

.

«Мозковий

штурм»

1. Що таке натовп?

.

2. Як ви думаєте, що можна назвати натовпом?

А) шкільну лінійку .

Б) рух учнів у школу .

В) скупчення учнів у дверях .

3. Якщо ви збираєтесь з батьками на футбольний матч, що можна одягти або взяти із запропонованого, а що потрібно залишити вдома?

А) довгий в’язаний шарф .

Б) джинси .

В) кросівки .

Г) рюкзак .

Д) широкий довгий плащ .

Е) спортивну куртку .

Є) туфлі на високих підборах .

Ж) довгу парасольку .

З) іграшкового ведмедика .

И) вузькі штани .

І) сумку на довгому ремінці .

4.Що таке паніка?

.

5. Як ви повинні поводитись у натовпі?

А) братися за руки .

Б) рухатися в напрямку зворотнього руху натовпу .

В) виходити з натовпу навскіс .

Г) триматися подалі від стін, огорож .

Д) піднімати предмети, що впали .

Підсумок домашнього завдання.

Вчитель.

Молодці учні, вивчили матеріал, знаєте як поводитись у натовпі.

3. Оголошення теми і мети уроку.

Вчитель показує на дошці і говорить:

— Сьогодні на уроці, учні, ми повинні вивчити про безпеку на воді, розглянути правила поведінки, сформувати практичні вміння й навички надання першої допомоги потерпілим на воді.

4. Робота над новим матеріалом.

Бесіда вчителя.

Ви народилися і живете в гарному, мальовничому, гірському селі Лозянському. Через село протікає маленький потічок. І всі ви чекаєте літніх канікул-чудової довгоочікуваної пори. Улітку батьки прагнуть, щоб ви відпочивали, загоряли, купалися. Іноді можуть вас забрати на солені озера, на море або десь до родичів далеко в гості. Безмежне море, стрімка річка чи маленький ставок приносять багато радості. Проте не можна забувати про правила безпечного відпочинку.

Адже, на жаль, ця краса іноді може стати небезпечною.

.

Місця для купання слід обирати дуже ретельно. Вода має бути чистою. На жаль, вона буває забруднена відходами.

Річки, що народжуються в горах, стрімкі й потужні. Течія може збити з ніг, а холодна вода — забити подих.

Стрибати з висоти у воду — небезпечно. Якщо сонечко гарно вас нагріло, а ви різко занурюєтесь у воду, то від швидкого охолодження може бути шок. .

Шок — це стан, що загрожує життю людини, тобто реакція організму на сильний біль.

.

Вчитель. Є 10 «Не», які застерігають вас від небезпеки на воді.

— Не купатись у негоду: грозу, шторм, дощ.

— Не запливати за огорожу.

— Не підпливати до човнів, скутерів, катамаранів, катерів.

— Не стрибати у воду зі споруд та плавальних засобів, не призначених для цього.

— Не запливати на надувних подушках та матрацах далеко від берега.

— Не пустувати у воді — це заважає оточуючим і може бути небезпечним.

— Не сідати в жодний плавальний засіб без дорослих.

— Не пересідати з місця на місце або із судна на судно на плаву.

— Не пірнати з плавального засобу.

— Не кататися поблизу великих суден, дамб, шлюзів, причалів, мостів.

Гра «Можна — не можна»

Можна

Не можна

1) відвідувати обладнані або добре знайомі пляжі;

2) навчитися плавати;

3) стрибати з берега на «тарзанках»;

4) навчитися відпочивати на воді;

5) перепливати водойма;

6) купатися поруч із нетверезими людьми;

7) смикати тих, хто купається, за ноги;

8) уникати гучних компаній;

9) берегти голову від перегрівання;

10)довго купатися в холодній воді;

11)далеко запливати на плавзасобах;

12)мати засоби першої допомоги;

13)не ходити купатися без дорослих;

14)надягати коркові плавзасоби;

15)підпливати до човнів;

16)купатися поруч із рибалками;

17)повністю закопуватися в пісок;

18)жартівливо кликати на допомогу;

19)купатися з розпущеним довгим волоссям;

20)купатися серед густої водної рослинності;

Вірш. ДИВАКИ

Поблизу глибокої ріки

Жили-були собі диваки.

Був у них неслухняний характер:

Випливали вони на фарватер,

В незнайомих пірнали місцях,

На трухлявих катались плотах,

Продірявлений човен гойдали,

Ні тривог, ані смутку не знали.

Якось вдень, у вівторок якраз,

Кольоровий надули матрац

І попливли на нім за буйки…

Більш нема диваків у ріки!

5. Продовження роботи над новим матеріалом.

Вчитель говорить про порятунок потерпілих на воді.

У спекотні дні люди забувають про небезпеку. Пірнають та купаються до перевтоми, запливають далеко від берега. Інколи може судомити ногу.

.

Судома — Це болюче скорочення мязів, що не залежить від волі людини.

Щоб не виникали небезпечні ситуації на воді, що не можна для дітей молодшого віку:

.

«Не можна» для дітей молодшого віку :

— залишати дітей без нагляду;

— різко кидати дітей у воду;

— силоміць змушувати йти у воду;

— акцентувати увагу дітей на страхові дитини перед водою;

— улаштовувати ігри з м’ячем біля води;

— залишати дитину саму у воді.

Небезпечна поведінка на воді.

— Ігри з м’ячем біля води;

— стрибки з «тарзанки»;

— купання в непристосованому місці;

— зіштовхування людей з берега, човна;

— підпливання до механізованих плавзасобів;

— смикання плавців за ноги під водою;

— переоцінка власних сил;

6.Робота в зошиті. Практична робота.

1. Коментують учні про надання першої допомоги потерпілим на воді.

2. Розгляд малюнків і бесіда за ними.

7.Закріплення вивченого матеріалу.

Тести і завдання.

1. Що потрібно зробити, якщо під час купання в холодній воді ногу звела судома:

А)потерти уражене місце ;

Б)уколоти мяз шпилькою ;

В)сильно ущипнути скорочений мяз ;

Г)швидко попливти до берега ;

2. Як поводитись, якщо почалися дрижаки під час купання:

А)продовжувати купатись із компанією ;

Б)вийти на берег і зачекати інших ;

В)вийти із води, зігрітись і відпочити ; Г)плавати на спині ;

3. Чому небезпечно купатися:

— поблизу скель;

— під час шторму;

— у воді з водоростями та лататтям;

— у стрімкій гірській річці;

4. Яку небезпеку можуть становити для людей пірси і мости?

5. Яких правил поведінки потрібно дотримуватись під час купання?

2.Запам’ятай!

— Не перегрівайся на пляжі;

— не запливай на глибину;

— уникай місць, які заросли водоростям;

— бережи свій плавзасіб;

— не пірнай у незнайомих місцях;

— не купайся в морі під час шторму;

— постійно будь під наглядом дорослих;

3.Малюнок на ватмані.

.

8. Підсумок уроку.

— Про що ви дізнались на уроці?

— Які правила поведінки на воді ви повинні знати?

— Що небезпечно для вас на воді?

Вчитель. Треба, учні, вміти добре плавати, дотримуватись правил безпеки на воді. Ви повинні самі дбати про своє здоровя.

Бо у народі недарма говорять: «Береженого Бог береже».

9.Оцінювання.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (1 votes, average: 5,00 out of 5)


Сейчас вы читаете: Урок з основ здоров&;apos;я у 5 класі