Природознавство

Мета: формувати компетентності: ключові — слухати пояснення вчителя, а у разі необхідності звертатися з проханням про індивідуальне консультування); предметні: ознайомити дітей із будовою рослин; з’ясувати значущість кожної частини рослин; розвивати вміння аналізувати, спостережливість; виховувати любов до природи, гуманне ставлення до всього живого.

Обладнання : таблиця «Будова рослин», предметні малюнки, фрукти та ягоди, DVD відео.

Хід уроку:

I. Організаційний момент

►► Вправа «Погода»

Яка зараз пора року?

Який місяць? Яке число? Який стан неба?

Яка температура повітря? Які зміни відбулися в житті рослин?

Малюнковий план

Мандруватимемо разом з Сонечком Семикрапочкою.

Працювати у парах.

Будемо відпочивати.

Робота з підручником.

Робота в групах.

Будемо досліджувати.

Гра «Мікрофон»

II. Повторення вивченого матеріалу.

На попередньому уроці ми розпочали третю мандрівку у світ живої природи. Сонечко Семикрапочка познайомила нас з дивовижними рослинами. Які групи рослин ми вивчали? .

Давайте з вами пограємо у гру і згадаємо їх.

Гра «Впізнай культурну рослину».

Уважно дивимося на малюнки рослин. Якщо ви бачите культурну рослину плескаєте у долоні.

— Продовжіть пам’ятку друга природи. Усі культурні рослини походять від…

III. Вивчення нового матеріалу

— Ми продовжуємо з вами мандрувати із сонечком Семикрапочкою і дізнаємося з чого складається рослина.

1. Перегляд відео «Будова рослини»

— Давайте зараз подивимося і послухаємо з чого складається рослина?

— Дивіться і слухайте уважно, щоб потім дати відповідь на моє питання: «З чого складається рослина?».

2. Робота з таблицею. ( На дошці малюнок кульбаби з підписаними органами рослини.

3. Робота в парах. Практична робота.

На кожну парту до уроків розкладають розрізану на частини рослину.

— Розгляньте окремі частини рослини. Назвіть їх одне одному.

— Покажіть корінь, стебло, листя, квітку.

— Складіть їх у такій послідовності, щоб утворилася ціла рослина.

— Для чого коріння рослині?

— Для чого стебло?

— Для чого рослині листя?

— Для чого потрібна квітка?

— Як ви вважаєте, чи зможе рослина жити без якої-небудь частини?

Висновок: Тож який ми можемо зробити висновок?

4. Фізкультхвилинка

Трава низенька-низенька, Дерева високі-високі. Вітер дерева колише-гойдає То вліво, то вправо нахиляє То вгору, то назад, То вниз нагинає. Птахи летять — відлітають, А учні тихенько за парти сідають.

ІУ. Узагальнення й систематизація знань та вмінь учнів.

1. Робота з підручником.

— Відкрийте свої підручники на с. 58.

— Роздивіться малюнок.

— Скажіть, чи є такі органи в купальниці?

Це — Насіння помідора в м’якоті.

Насіння кавуна в ягоді.

Вишня в ягоді.

У. Підсумок уроку.

Гра «Мікрофон»

— З яких частин складається рослина?

— Чи може рослина існувати без будь — якої частини?

— Де утворюються плоди?

— Що вам найбільше запам’яталося?

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (1 votes, average: 5,00 out of 5)


Сейчас вы читаете: Природознавство