Методична розробка уроку з безпеки дорожнього руху у 8 класі

12 листопада 2012 року в готелі «Національний» розпочав роботу Всеукраїнський форум «Національна система безпеки дорожнього руху. Шляхи реформування», яким відкрився Всеукраїнський тиждень безпеки дорожнього руху-2012. Тема: Повторимо правила дорожнього руху. Тематична вікторина Мета: — узагальнити, систематизувати та повторити матеріал з теми «Правила дорожнього руху. Регулювання дорожнього руху» — стимулювати пізнавальну діяльність учнів; — розвивати логічне мислення, — розвивати вміння та навички: 1) розрізняти засоби

регулювання дорожнього руху; 2) застосовувати теоретичні знання на практиці; 3) працювати в групах; 4) виконувати нестандартні завдання; 5) узагальнювати i систематизувати вивчений матеріал, вибирати головне, робити висновки; — виховувати: 1) дбайливе ставлення до свого життя та здоров’я, 2) культуру спілкування один з одним.

Обладнання: 1. Завдання для вікторини. 2. Картки з написом назв команд. 3. Емблеми з назвою команди . 4. Кольорові картки . Попереджувальне домашнє завдання: 1. Повторити матеріал з теми «правила дорожнього руху. Регулювання дорожнього руху».

2. Виготовити емблеми для кожного члена команди.

3. Підготувати девіз та невелике привітання для команд — суперників. Город в котором с тобой мы живем, Можно по праву сравнить с букварем.

Вот она, азбука, — над головой: Знаки развешаны вдоль мостовой. Азбуку города помни всегда, Чтоб не случилась с тобою беда. План конспект заходу.

I. Організаційний момент. — Оформлення кабінету для проведення вікторини. — Інструктаж членам журі стосовно оцінювання завдань вікторини. — Інструктаж членам команд стосовно поведінки під час вікторини та інших організаційних питань. ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів. 1. Вступне слово ведучого. Ми з вами живемо у місті, тому щодня, перебуваємо в ролі учасника дорожнього руху. Переходимо дорогу — ми пішоходи, рухаємося міським транспортом — пасажири, а якщо маємо власний транспорт, то час від часу стаємо водіями.

Для виконання цих ролей ми повинні знати правила дорожнього руху, та засоби його регулювання. Інакше… А вдруг бы заявил шофер: «Мне наплевать на светофор!» — И как попало ездить стал? Ушел бы постовой с поста, ну просто бы устал?

Тролейбус бы ехал, как хотел? Ходил бы каждый как умел? Да…там, где улица была, Где ты ходить привык, Невероятные дела Произошли бы вмиг.

Сигналы, крики то и знай: Машины — прямо на трамвай, Трамвай наехал на машину, Машина врезалась в витрину… Порушуючи правила дорожнього руху, ми наражаємо себе на смертельну небезпеку. Тож, щоб не сталося лиха ми повинні знати елементарні правила дорожнього руху, основні засоби його регулювання, вміти правильно переходити через дорогу та переводити своїх менших братів та сестер, розрізняти типи дорожніх знаків, щоб завчасно скористатися інформацією для своїх подальших дій.

Усі мають пам’ятати, Що на дорозі не варто жартувати. У грі повторимо ми правила дорожні І будемо завжди всі обережні. . ІІІ. Проведення вікторини. 1. Представлення членів журі.

2. Представлення команд та їх членів . 3. Виконання завдань вікторини. І тур «Привітання». Кожній команді пропонується привітати команду суперників. Оцінка: максимальна кількість балів 5. ІІ тур «Мозковий штурм» Кожній команді по черзі пропонується 10 запитань, які передбачають коротку відповідь.

Члени команди повинні відповідати досить швидко, оскільки часу на роздуми немає. Відповідає той, хто знає відповідь. Запитання для команд: І команда.

1. Частина дороги, призначена для руху пішоходів через проїжджу частину… . 2. Особа, яка керує транспортним засобом… . 3. Написи та лінії на проїжджій частині… . 4. Пристрій для регулювання руху в певних напрямках… . 5. Дорожня розмітка може бути двох видів, а саме: горизонтальна та… . 6. Для введення обмежень в русі застосовують… . 7. Пішохідний світлофор, на відміну від звичайного, має тільки… . 8. Загальною ознакою попереджувальних дорожніх знаків є… . 9. Працівник ДАІ, який регулює дорожній рух… . 10. Транспорт, який стоїть обходити тільки… . ІІ команда. 1. Нормативний документ, який встановлює Порядок дорожнього руху на всій території України… . 2. Учасниками дорожнього руху є: водій, пішохід та… . 3. Чорні та білі лінії та смуги, нанесені на стовпи та огорожі… . 4. Світлофор з символами людини… . 5. Інформують про розміщення об’єктів сервісу… . 6. Звичайний світлофор має три сигнали, а саме: червоний… . 7. Дорожня розмітка може бути двох видів, а саме вертикальна та… . 8. Загальною ознакою заборонних знаків є… . 9. За розташуванням розрізняють два види світлофорів, а саме: горизонтальні та… . 10.

Особа, яка перебуває у транспорті, проте, не керує ним… . Оцінка туру: за кожну вірну відповідь 1 бал. Максимальна кількість балів 10. ІІІ тур Біологічний лабіринт Кожній команді пропонують завдання — лабіринт. Лабіринт має 10 станцій.

Кожна станція має своє твердження і два шляхи . Команда повинна знайти вірний шлях, який приведе до фінішу. Після виконання завдання піднімається червона картка. Піднята червона картка додає додатковий бал команді. Інструктаж для гравців: — Почніть свій шлях зі станції №1. — Прочитайте твердження, яке має певна станція, якщо воно вірне — пересувайтеся за стрілкою з написом так, якщо ні — за стрілкою з написом ні. — Напрямок відповідної стрілки вкаже на слідуючу станцію лабіринту. — Завдання вважається виконаним, коли ви досягли фінішу. Оцінка туру: 1 бал, за вірно відгадану станцію лабіринту.

Відповідь:1→2→3→5→4→7→8→ФІНІШ ІV тур Завдання всліпу Капітани кожної команди по черзі обирають по 2 картки з завданням. На виконання завдання пропонується 1 хвилина. Якщо команда готова відповідати раніше піднімається червона картка.

Піднята червона картка додає додатковий бал команді. Оцінка туру: за вірно виконане завдання 2,5 бали. Максимальна кількість балів — 5. V тур «Виправ помилки» Кожній команді по черзі пропонують речення з помилками. Помилки треба знайти та виправити.

Якщо команда не відповідає, то шанс відповісти отримує друга команда. Результатом виконання завдання є кольорові картки, які отримують члени команди за відповіді. Якщо помилку тільки знайшли — чорна картка , помилку виправили — коричнева картка . Після виконання завдання картки передаються капітанами членам журі, для оцінки результатів.

Оцінка туру: загальна кількість балів відповідно кольоровим карткам. Текст 1. Учасниками дорожнього руху є: автомобіль, пасажир та водій. 2. Пішохід — людина, яка використовує транспортний засіб і знаходиться у ньому, але не причетна до керування ним. 3. Горизонтальна розмітка наноситься на стовпи та огорожі, а вертикальна — на дорогу та бордюри. . 4. Заборонні знаки мають загальну ознаку — трикутник з червоною смугою та білим чи жовтим фоном всередині.

5. Пішохідні світлофори мають три сигнали з силуетом людини, а саме: червоний, жовтий та зелений. 6. Інформаційно — вказівні знаки мають загальну ознаку — круг з червоною смугою та білим фоном всередині. . 7. Щоб перевозити людей у кузові автокрана необхідне посвідчення водія категорії «С». 8. Транспортний засіб, що стоїть необхідно обійти спереду, переконавшись, що водій не починає рух. . 9. Заборонні знаки інформують учасників дорожнього руху про розташування об’єктів обслуговування. . 10.

Розрізняють три види дорожньої розмітки: горизонтальна, вертикальна, пішохідна. . VІ тур Конкурс капітанів. Гра «Хто такий? Що таке?» Грає капітан команди. За одну хвилину гравець повинен пояснити якомога більше слів, які йому будуть пропонувати.

Оцінка туру: 1 бал за вірне пояснення. Максимальна кількість балів — кількість вірних пояснень за одну хвилину. 1. Пішохід. . 2. Водій. . 3. Дорожня розмітка. . 4. Пасажир. . 5. Дорожній знак. . 6. «Зебра» на дорозі. . 7. Заборонний знак. . 8. Світлофор. . 9. Таблички до дорожніх знаків. . 10. Правила дорожнього руху. . 11.

Пішохідний світлофор. . 12. Регулювальник. . 13. Учасники дорожнього руху. . 14. Сигнали світлофора. . 15.

Попереджувальний дорожній знак. . VІІ тур Гра «Ерудит» Команди одержують завдання — кросворди. Вони однакові для кожної команди. Після виконання завдання піднімається червона картка. Команда, яка першою піднімає червону картку отримує додатковий бал. Оцінка туру: 1 бал за вірно відгадане слово.

Максимальна кількість балів 11. VІІІ тур Конкурс капітанів Дорожній міні — практикум Грає капітан команди. За одну хвилину гравець повинен вказати тип знаку, зображеного на малюнку. Оцінка туру: 1 бал за вірно визначений тип знаку. Максимальна кількість балів — кількість вірних пояснень за одну хвилину. ІX тур Гра «Хрестик нулик» Знайди вірний варіант відповіді . Після виконання завдання піднімається червона картка.

Піднята червона картка додає додатковий бал команді. Оцінка туру: вірний варіант відповіді 0,5 балів, пояснення 1 бал. Максимальна кількість балів 6. ІV. Підведення підсумків.

1. Заключне слово вчителя. Ну що ж закінчилася наша вікторина. Хочу сказати велике дякую всім, хто приймав в ній участь.

Ви молодці. Ви показали досить глибокі знання з правил дорожнього руху. Гадаю, що всі ці теоретичні знання ви зможете використати на практиці, у повсякденному житті.

Але вас цікавить кінцевий результат. Мені дуже хотілось би сказати, що перемогла дружба, бо ви всі були на висоті. Але існує наука цифр — математика. Саме знання цієї науки допомогли нашому журі визначити переможця. Тож надамо їм слово.

2. Оголошення результатів вікторини . 3. Нагородження переможців. Додаток 2 ІV тур Завдання всліпу Картка 1 1. Встановіть відповідність: 1) так а) горизонтальна розмітка наноситься на проїжджу частину; 2) ні б) жовтий сигнал світлофора забороняє рух; в) пішохідні світлофори мають два сигнали з силуетами пішоходів, а саме: червоний та жовтий; г) заборонні знаки мають форму трикутника; д) пасажир не належить до учасників дорожнього руху. Відповіді: так а; ні б, в, г, д. Картка 2 1. Встановіть відповідність: 1) так а) вертикальна розмітка наноситься на проїжджу частину; 2) ні б) зелений сигнал світлофора забороняє рух; в) всі світлофори обов’язково мають три сигнали: жовтий, зелений, червоний; г) знаки сервісу мають форму трикутника з червоною смугою; д) пішохід не належить до учасників дорожнього руху.

Відповіді: так -, ні: а, б, в, г, д. Картка 3 1. Встановіть відповідність: 1) так а) регулювальник — працівник ДАІ, який має відповідне посвідчення; 2) ні б) червоний сигнал світлофора забороняє рух; в) пішохідні світлофори мають три сигнали з силуетами пішоходів; г) вертикальна розмітка наноситься для зорової орієнтації; д) пішохідні загорожі належать до дорожнього обладнання. Відповіді: так: а, б, г, ні: в, д. Картка 4 1. Встановіть відношення між колонками: тип дорожнього знаку значення дорожнього знаку 1. Заборонний а) регулює черговість проїзду перехресть, 2. Пріоритетний б) вводить обмеження в русі, 3. Знак сервісу в) уточнює чи обмежує дію відповідного знаку, 4. Табличка до знаку г) інформує про розміщення лікарні, їдальні… д) попереджує про небезпечну ділянку дороги. Відповіді: 1 б, 2 а, 3 г, 4 в.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (1 votes, average: 5,00 out of 5)


Сейчас вы читаете: Методична розробка уроку з безпеки дорожнього руху у 8 класі