Урок ИЗО «Кольори осені — чарівниці» Практичне завдання — рельєф «Осінній букет»
Тема : Кольори осені — чарівниці.
Практичне завдання — рельєф «Осінній букет»
Мета: — Виховувати розвинену особистісь, зацікавленність до
Мистецтва, навколишнього середовища.
Розвивати відчуття прекрасного, спостережливість, уявлення. Формувати навички створення композицій засобами рельєфа.
Матеріали до уроку : — Репродукції картин з зображенням осінніх пейзажей
— Малюнки дітей
— Невеличкі завдання на окремих аркушах.
Обладнання : Музичний центр.
Художні матеріали: пластилін, стекі,
План урока:
I. Організаційний момент. Повідомлення теми і завдань уроку.
II. Робота над темою урока.
III. Практична частина.
IV. Підсумок уроку.
Хід уроку:
Організаційний момент. Повідомлення теми і завдань уроку.
Учитель перевіряє наявність в учнів необхідних матеріалов та інструментів.
Вже дзвіночок пролунав —
Працювати час настав.
Тож ми часу не втрачаєм,
Працювати починаєм.
Доброго дня! Сьогодні на уроці в нас присутні гості і ми проводимо урок образотворчого мистецтва. Помандруємо в світ прекрасного.
Перед нами стоіть мета: узагальнити
II. Работа над темою урока
Всім відоми почуття, які пробуджує осінь. Дерева скидають золоте листя, яке потім кружляє у танку з легким вітерцем. Земля вкрита різнокольоровою ковдрою і листячко лагідно шелестить під ногами.
Саме так зображують майстри пензля чарівницю — осінь на своїх полотнах.
— Який настрій пробуджують ці картини великих майстрів?
Як у своїх творах росповідають про осінь поети? Якій вірш ви знаєте про осінь?
Коли вона загляне в сад,
Наллється соком виноград,
Чудові яблука ранет
Солодкі стануть, наче мед.
Як помандрує по гаях
З чарівним пензлем у руках
Все розмалює на путі
Берези стануть золоті,
І ми ії уклінно просимо
Заходь у гості, щедра осене!
.Осень розповідає вірш.
Вересень зеленим я вам залишила
Бо в траві високій
Пензлика згубила.
А у жовтні раптом
Пензлика знайшла
Й малювати фарбами
Скрізь разпочала.
Золотим й червоним
Змалювала гай.
Річку — темно-синім
Й синім небокрай.
Ще милує око
Листячко зелене,
Та пожовкли липи,
В позолоті клени.
Вже птахів гуртує в небі чиста просінь,
І врожай в комори вносить щедра осінь.
— Осене, а що трапилось із тобою?
— Злий чарівник відібрав у мене всі осінні фарби. І скоро, дуже скоро все навкруги стане сірим.
— Не переймайся, Осене! Ми обов’язково тобі допоможемо. Доброго героя завжди можна врятувати, виконавши чарівні умови.
Мені здається, що чарівний кошик з’явився в класі невипадково.
— Перше завдання — відгадайте загадки.
Щедра гостя до нас прийшла,
Богаті вражаї нам принесла.
Фрукти щіро дарувала
Золотом листя разфарбувала.
Все лисття обтрусив підряд
Чудовий місяць…………
Молодці, блакитний колір визволили. І бачите, він з’явився на дошці.
— Друге завдання.
На дошці є калинове гроно, але воно теж не має кольору. Я надам вам зображення, а ви дайте чітку відповідь що нього
Після відповіді ягідки розтошовуються на дошці.
Звільнили червоний колір.
Фізкультхвилинка
— Третє завдання «Заморочки на листочках»
Надайте відповіді на питання:
— Картина, яку написав Малевіч
А) «Жовте коло»
Б) «Чорний квадрат»
В) «Білий трикутник»
— З чого розпочінає Художник работу над картиною
А) з антракта
Б) з фізкультхвилинки
В) з ескіза
— Якій колір вийде при змішуванні жовтої та червоної фарб?
— Який колір вийде при змішуванні синьої та жовтої фарби?
— Які кольори відносяться до хроматичних?
— Які матеріали використовує скульптор?
Звільнили жовтий колір.
— Які кольори властиві осені?
— Чи треба іх звільняти? Як можна отримати ці кольори?
— Які ви молодці, діти! Подивиться на Осінь. Вона знов стала яскрава, різнобарвна.
Осінь: Дякую, вам діти! Ви врятували мене. За це вам від мене невеличкий подарунок — кошик солодких яблук.
III. Практична частина
Спрбуйте виконати рел’єфне зображення осіннього букета.
— Що таке рел’єф?
План роботи:
Візьміть зроблену заздалегідь площину Зробіть багато різнокольорових листочків і гроно калини. Розташуйте на площині всі предмети. Опрацюйте роботу декором.
Учні самостійно працюють, а вчитель допомагає.
IV. Підсумок уроку
Виставка дитячих робіт.
Узагальнення вивченного.
Дякуємо за урок! До побачення!