5 клас Природознавство

5 кл.

Природознавство 11.02.2011

Тема: Узагальнення вивченого по темі «Небесні тіла». Тематичне оцінювання.

Мета : Систематизувати, коригувати та узагальнити знання учнів по темі «Небесні тіла» виявити рівень навчальних досягнень учнів з цієї теми; розвивати логічне мислення здатність до аналізу та абстрагування, навички виконання різнорівневих завдань; точність, виховати активність, зосередженість, самостійність, дисциплінованість.

Обладнання: Підручник, зошит робочий, учнівське приладдя, глобус Місяця, глобус зоряного

неба, самостійна робота, тощо.

Методи та прийоми: бесіда, гра, розповідь з електронного пояснення, робота в парах, самостійна робота, тощо.

Тип уроку: контрольно — узагальнюючий.

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Мотивація діяльності учнів на уроці .

1. Повідомлення учителем теми та мети уроку.

2. Завдання уроку:

Пояснити вивчені терміни та поняття;

З’ясувати унікальність планети Земля.

Поглибити систему знань про Всесвіт та небесні тіла.

3. Проблемне питання: Яка наша космічна адреса? .

Ми учні — 5 класу

Будинок — Земля

Вулиця — 3-тя орбітальна.

Населений

пункт — Сонячна

Район — Чумацький шлях

Країна — Всесвіт

ІІІ. Основна частина уроку

1. Безпрограшна лотерея

— астрономія

— зорі

— астероїди

— комети

— астронавт

— Місяць

— Всесвіт

— орбіта

— Галактика

— полюси

— глобус

— планети

— доба

— Сонце

— екватор

— Сонячна система

— Земля

— сузір’я

2. Гра » Космічний код» .

САРН

ЕНАВЕР

ЛТОНПУ

УПНЕНТ

3. Гра «Що таке? Хто такий?»

— Екватор

— Сонце

— Стрілець

— Астероїд

— Каденюк

— Місяць

4. Гра «Вірю — не вірю». Дайте відповідь «Вірю або не вірю» на запитання, що починаються зі слів «Чи вірите ви, що…»:

А) на Венері існує життя…

Б) Напрям на північ вказує Полярна зірка….

В) найменша планета Марс….

Г) наша галактика рухається у Всесвіті разом з іншими галактиками….

Д) кулясті розпечені тіла, що випромінюють світло — це планети…..

Е) у 1961 році на місяць ступила перша людина…

Є) Чумацький шлях — це видима частина нашої галактики….

Ж) Сонячна система розташована в центрі галактики….

З) Л. Каденюк — перший космонавт світу….

И) Сонце та планети народилися з газопилової хмари….

І) життя можливе на всіх планетах Сонячної системи….

Ї) великі планети Сонячної системи……

5. Гра «Далі, далі…..»

— Причини зміни дня і ночі?

— Які види обертання здійснює Земля?

— Якого кольору Земля із космосу?

— Яка Земля за рахунком від Сонця?

— Скільки материків має Земля?

— Який океан на Землі найбільший?

— На якому материці знаходиться Україна?

— Яка тривалість земного року?

— Чому дорівнює земна доба?

— Як визначити високосний рік?

6. Фізкультхвилинка

ІУ. Контроль знань учнів по темі: «Небесні тіла»

Виконання різнорівневих тестових завдань із зошита для тематичного оцінювання, ст..9-11 — І варіант, ст..11-13 — ІІ варіант.

У. Підведення підсумків уроку

1. Рефлексія

2. Оцінювання учнів з коментарем вчителя.

3. Домашнє завдання: написати міні — твір «Моя подорож у Всесвіт» або малюнок «Життя на невідомій планеті».

Тема уроку: енергія. Перетворення енергії.

Мета: Сформувати в учнів поняття про енергію, ознайомити з видаленням механічної енергії; дати початкове уявлення про закон збереження енергії та її перетворення, розвивати логічне та аналітичне мислення дітей, зв’язне та локанічне мовлення, спостережливість. Виховувати допитливість. Активність самостійність мете реологічні переконання тощо..

Обладнання: динамометр, кулька з похилою площиною, кольорові ілюстрації підручник, інше.

Тип уроку : комбінований

Структура урока

I) організаційний момент Активізація та організація учнів

Сусик Д. — експерт-оцінвання.

II) Активізація опорних знань

Робота іля дошки

1-й учню: — Запиши відомі тобі види сил. Наведи приклади.

2-му учню: — Запиши відомі тобі прості механізми. Як їх застосовують?

2. Мозковий штурм фр. Бесіда по 2 б

-Що називають силою?

— В яких одиницях виміреться сили?

— Чому дорівнює сила в 1 Н

-Яке призначення простих механізмів?

— Що таке робота?

— За якою формолу можна визначати рооту?

— Від чого залежить виконання роботи?

— за яких умов роота не виконуеться?

-Що замінють прості механізми?

-Який пр. механізм змінює не силу, а напрям її дії?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів

Вчитель: як назвати людину яка активна в школі вдома, виконує різну роботу діє і чітко і результативно

Синонім до слова активний

Який іменник лежить в основі слова «енергійно»? Енергія

Отже тема нашого уроку……..

Завдання уроку

1. Що таке енергія?

2 Які є види енергії?

3. Чому вчить закон збереження і перетворення енергії?

IY. Засвоєння нових знань

1.Що таке енергія -?

2 Енергія кінетична

3. Енергія потенціальна

4. Механічна енергія

5. Внутрішня енергія — залежить від..

А) температури

Б) швидкості руху частинок

! З яких частинок складається речовина?

6. Інші види енергії:

-електрична;

— теплова енергія;

-енергія вітру.

— енергія руху води

— атомна.

— сонячна енергія

7. Перетворення енергії

8 Збереження енергії.

!Закон збереження та перетворення енергії:

Енергія в природі не виникає хз нічого та не зникає безслідно а лише перетворюється з одного виду в інший

Y. Закріплення отриманих знань

1. повідомлення учнів

2. Обговорення завдань уроку

УI. Підведення підсумків уроку

Сусик Денис — повідомлення коефіцієнту результативності на уроці з коментарем учителя та остаточним оцінюванням

Д/з : Параграф 24 — опрацювати правила вивчити

Підготувати повідомлення:

Смірнов влад — Перетворення сонячної енергії.

Лейко Наталка — Що таке геотермальна енергія.

Подумати над питаннями:

— Чому руки від тертя нагріваться?

— чому м’ячик кожен раз підстрибує нижче?

— Чому колеса авто під час руху нагріваються?

— Чому людині необхідно їсти?

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (1 votes, average: 5,00 out of 5)


Сейчас вы читаете: 5 клас Природознавство