Умрви успіху. Громадянська осіта. 3 клас
Тема: Умови успіху. Життя — це зміни. Усе на світі змінюється.
Мета: Уточнити і розширити уявлення учнів про умови успіху: талант, працьовитість, натхнення, творчість, знання, наполегливість, інтуїція; використовуючи інтерактивні методи навчання; навчити учнів аналізувати, узагальнювати інформацію, використовувати набуті знання у житті; розвивати уяву, творчість, мислення, віру в свої сили, виховувати якості, які необхідні для досягнення успіху: працьовитість, допитливість, уважність, організованість.
Обладнання: Мультимедійний
Тип уроку: Урок закріплення і систематизації знань і вмінь учнів; урок-подорож.
Очікувані результати: 1. Зацікавленість учнів даним видом роботи.
2. Застосування учнями отриманих знань у житті.
3. Використання учнями власного життєвого досвіду.
4. Створення в класі сприятливої емоційної атмосфери.
5. Створення ситуації успіху.
Хід уроку
І. Організація класу.
Психологічний настрій.
Пролунав дзвінок веселий,
Всіх покликав на урок.
Щезли втома, лінь, розмови,
Починається
ІІ. Оголошення теми і мети уроку. Слайди 1, 2
— Тема нашого уроку — успіх. Умови успіху.
— Сьогодні ми на уроці закріпимо знання, за допомогою чого людина може досягти успіху.
Стимулювання та мотивація навчальної діяльності.
— Працювати будемо під таким девізом:
Не просто слухати, а чути. Слайд 3
Не просто дивитись, а бачити.
Не просто відповідати, а міркувати.
Дружно і плідно працювати.
— Під час уроку ви будете досягати успіху завдяки своїм правильним відповідям. За ваші вірні відповіді ви будете отримувати бонуси, які називаються «Успіх» . Хто більше їх збере, отримає гарну оцінку.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
Створення асоціативного куща.
— Які асоціації викликає слово «успіх» ?
Мозковий штурм
— Якщо ви добре заспівали пісню, і вам зааплодували — це успіх?
— Якщо грали в якусь гру і перемогли — це успіх?
— Якщо ви чогось прагнули і досягли мети — це успіх?
— Так що таке успіх?
Метод мікрофон Слайди 4-5
— Діти, ви вже мабуть в чомусь досягали успіху?
— Є справа, яку ви любите робити, яка у вас добре виходить?
Я, наприклад, люблю співати, і в мене це добре виходить.
— А ви? Може хтось із вас вміє добре малювати, декламувати вірші, займається спортом, добре вишиває? Ану, скажіть.
— А говорити ви будете по черзі, ланцюжком, в мікрофон.
Я люблю співати… .
IV. Активізація розумової діяльності учнів шляхом відкриття «невідомих» островів.
— З’ясувати, що потрібно для того, щоб досягти успіху, нам допоможе «Карта успіху».
— Що ви на ній бачите? . Ці острови невідомі. Відкриваючи їх, ми зрозуміємо, які умови допомагають досягти успіхів. Отже, вирушаємо у подорож!
— Ми зупинились на 1 острові. Діти, скажіть, коли ви на уроці отримали високий бал — це успіх? Що потрібно, щоб отримати гарну оцінку?
— Перший острів назвемо «Знання»
— Знання — це одна з умов для досягнення успіхів. Знання, які щедро дає нам школа, самі до вас не прийдуть. Їх потрібно здобувати наполегливою працею, пошуками, творчістю, долаючи іноді значні труднощі. І якщо ви не докладете зусиль, то нічого не матиме. І це відзначено українським народом в прислів’ях.
Робота в парах
— Зараз ви попрацюєте в парах. На партах у вас лежать частини. Вам потрібно їх скласти, щоб вийшли прислів’я.
1) Мудрим ніхто не вродився, нема плода.
2) Вчення світ, а навчився.
3) Без труда а невчення тьма.
Чия пара швидше впорається із завданням, підніміть руки.
Отже, перший острів ми відкрили — це знання. Залишимо слід на цьому острові. Знання — запорука успіху .
— Наступна зупинка — 2 острів.
Робота з підручником. Опрацювання української народної казки «Нехайло».
— Відкрийте підручник на сторінці 31. Кого ви бачите на мал.?
— Як називається казка? Зараз прочитаємо казку, а потім ви скажете, чому вона так називається?
Метод «Прес»
— Чому казка називається «Нехайло»?
— З чого видно, що Нехайло ледачий?
— Як ви вважаєте, Нехайло успішний чоловік?
— Що заважає йому бути успішним?
— А ви ледачі? — А які?
— Отже як назвемо 2 острів? «Працьовитість»
Працьовитість — це теж запорука успіху.
— Залишаємо слід на цьому острові — прислів’я. Праця годує, а лінь Марнує .
— Вирушаємо далі. Ми зупиняємось на 3 острові. Увага на екран! Слайди 6-11
— Що об’єднує цих людей? Що допомогло їм досягти успіху?
— Як вони працювали, щоб досягти успіху?
— Як назвемо острів? «Наполегливість»
Треба працювати наполегливо, щоб досягти успіху.
Застосування знань для вирішення поставленого завдання. Створення ситуації успіху
Робота з картками Слайди 12-14
Завдання : З’єднати прізвище і вид діяльності, в якій людина досягла успіхів.
— Отже, як назвали 3 острів? «Наполегливість»
— Треба працювати наполегливо, щоб досягти успіху.
— Залишаємо слід на цьому острові. Без труда нема плода.
Фізхвилинка Слайди 15-16
Зацікавлення дітей власним прикладом
Читання вірша Строкань Н. О.
Сонечко всміхається, коли йду до школи я.
Мене учні там чекають, щоб отримати знання.
Любі хлопчики й дівчатка, часу не марнуйте.
Слухайте мене уважно, старанно працюйте.
Треба все запам’ятати, щоб про все на світі знати.
Завжди необхідно прагнути до знань.
Поведінка в вас зразкова, ви усі такі чудові.
Майте успіх ви завжди, мої милі дітлахи.
— Про кого вірш? Як я його читала? Як ви вважаєте, що допомогло автору скласти вірш? . Так і назвемо 4 острів. «Творчість. Натхнення»
Розвиток творчих здібностей
Складання вірша за опорними словами і малюнками Слайди 17-18
— Творчість і натхнення необхідні для досягнення успіху.
— Залишаємо слід на острові — прислів’я. Успіху немає, якщо немає Натхнення його отримати.
Активізація мислення через сприйняття прекрасного
— Вирушаємо далі. Наступна зупинка — 5 острів.
— Подивіться на картини відомої української художниці Катерини Білокур!
— Якою повинна бути людина, щоб створити такий шедевр?
— Як назвемо острів? «Талант». Слайди 19-20
Талант — це теж одна із умов досягнення успіху.
— На згадку залишимо вислів. Талант — це дар.
Талант — це праця. Наступна зупинка — 6 острів. Він називається «Бажання. Інтуїція».
— Що таке бажання? Чого ви бажаєте досягти в житті? В чому бажаєте досягти успіху?
Усвідомлення дітьми поняття «інтуїція». Гра «Угадай предмет»
Робота з словниками
— Що таке інтуїція? З’ясуємо значення слова за допомогою словника. Слайди 21-22
— Зараз перевіримо вашу інтуїцію.
— Що підказало відгадати предмет?
— Бажання і інтуїція — різні поняття? А що ж їх об’єднує?
Бажання і інтуїція — умови досягнення успіху.
— На згадку — вислів. Буде бажання, буде і перемога.
Підсумок. Рефлексія
— Наша подорож підходить до кінця.
— Що робили на уроці? Які умови необхідні, щоб досягти успіхів?
Гра » Так — ні». Виявлення якостей, які допомагають досягти Успіху.
Талант байдужість уважність
Лінь наполегливість боягузтво
Знання заздрість допитливість
Недисциплінованість
Інтуїція
Незграбність
Працьовитість
V. Оцінювання
V І. Домашнє завдання.
— Намалювати, малюнок » Ким я бачу себе через 20 років». Якщо не зможете намалювати знайдіть картинку і наклейте на аркуші паперу. А через 20 років, коли ви відвідаєте школу, ви подивитесь, чи здійснились ваші мрії, чи досягли успіху, але пам’ятайте, є умови досягнення успіху.
На згадку — поради «Як досягти успіху»
1. Працюйте зібрано.
2. Умійте зосередитись на справі
3. Навчайтесь співпрацювати.
4. Вчіться спілкуватись.
5. Не облишайте навчання.
6. Не втрачайте надії.
7. Отримуйте насолоду і від навчання і від життя.
8. Успіх приходить до того, хто у нього вірить. Слайд 23 — Прочитайте побажання: «Отримуйте міцні знання, ідіть до успіху щодня».