УРОК № 6
Тема. Ознайомлення з мовою стрілок.
Мета: Ознайомити учнів із мовою стрілок; навчити орієнтуватися у напрямках «угору», «униз», «праворуч», «ліворуч»; розвивати увагу навчити користуватися клавішами керування курсором; виховувати дбайливе ставлення до клавіатури.
Програмне забезпечення: Комп’ютерна програма «Скарбниця знань».
Вимоги до учнів : уміти орієнтуватися у напрямках «угору», «униз», «праворуч», «ліворуч»; записувати й виконувати дії, записані за допомогою мови стрілок; використовувати
Хід уроку
I. Розминка .
Дайте відповіді на запитання.
— Чи можна кинути м’яч так, щоб він пролетів певну відстань, сам зупинився, ні до чого не торкаючись, а потім почав рухатись у зворотному напрямку? Назвіть ці напрямки.
Відгадайте загадки.
Його б’ють, він не плаче! Його кидають — назад скаче Що це? Хто заходить у закрите вікно, але не ламає його?
II. Перевірка домашнього завдання .
III. Гра «Увага» .
Учні діляться на дві команди. Учитель пропонує виконати якусь дію , а сам виконує іншу дію.
Учні
IV. Робота із зошитом .
Ознайомити учнів із способом запису команд у вигляді стрілок. . Перед виконанням першого завдання слід пояснити, що відлік починається з тієї клітинки, перед якою зараз розміщений об’єкт. Щоб легше було орієнтуватися, діти можуть слідкувати за діями, ставлячи в клітинках, де зупинився об’єкт, крапки. Перше завдання можна виконати «ланцюжком»: діти по черзі говорять, які дії треба виконати, а вчитель записує ці дії на дошці за допомогою мови стрілок.
V. Фізкультхвилинка .
Світить сонце золоте.
Відвести корпус трохи назад, енергійно махати на себе руками.
Квітка поміж трав росте.
Встати навшпиньки, потягнутись усім тілом догори з піднятими руками. Бджілка весело кружляє,
Руками «затріпотіти», немов крильцями, і обернутись навколо себе на напівзігнутих ніжках.
З квіточки пилок збирає.
Скласти руки «ковшиком» і нахилитись уперед.
Бджілко, бджілко, постривай
Підскакуючи на місці, помахати руками.
Меду нам смачного дай!
Обхватити себе руками за плечі й похитатися зі сторони в сторону.
VI. Пояснення домашнього завдання .
VII. Робота з комп’ютерною програмою. Зупинка «Увага» .
VIII. Релаксація .
IX. Підсумок уроку .