3клас Урок Тема. Багатогранність розвитку музики

Тема. Багатогранність розвитку музики.

Мета: вчити визначати поєднання в одному музичному творі різноманітних прийомів розвитку; поглибити знання основних засобів музичної виразності; розвивати слухацькі, виконавські, творчі здібності та навички учнів; виховувати інтерес до інструментальної, народної пісні, творчості Едварда Гріга.

Музичний матеріал: Едвард Гріг «У печері гірського короля», веснянка «Ягілочка».

Обладнання: гітара, комп’ютер з відеоматеріалом, наочність, портрет Едварда Гріга.

Хід уроку

1. Привітання.

Організаційний матеріал.

2. Повторення.

— Яку велику тему ми вивчаємо?

— Які прийоми розвитку музики ви знаєте?

3. Музична грамота.

— Що ми вивчали з нотної грамоти на минулому уроці?

— Що таке звукоряд?

— Що таке ступені?

— Назвіть стійкі ступені звукоряду.

— Назвіть нестійкі ступені звукоряду.

— Яка особливість стійких ступенів?

— Як називається І ступінь? .

Спів ступенів за ручними знаками

Під час співу ступенів слід звернути увагу на те, що нестійкі ступені тяготіють у стійкі.

Робота у парах

Учні самостійно на отриманих картках підписують

ступені та назви нот у звукоряді.

Наприклад:

Підпишіть стійкі ступені та назви нот під ними

4. Розкриття теми уроку. Слухання музики.

Розвиток музики характерний і для наступного музичного твору.

Слухання п’єси норвезького композитора Едварда Гріга «В печері гірського короля». .

— Про що ж у ньому йдеться?

— Які події відбуваються в цій печері?

Едвард Гріг жив у містечку Трольхаугені. Ця назва означає «пагорб тролів».

Ельфи, гноми, тролі є персонажами норвезьких народних казок. Саме їх образи втілені у п’єсі. Усі вони живуть у горах. Їх король сидить на троні в печері, а навколо нього розважаються фантастичні істоти.

Композитор створив яскраву картину стрімкого танцю казкових персонажів. В основі твору — одна тема. Її характер постійно змінюється: від настороженого до схвильованого, збудженого.

Спочатку тема звучить у найнижчому регістрі, насторожено і таємничо. Поступово підвищується мелодія, посилюється звучність, прискорюється темп, який наприкінці п’єси стає стрімким. Здається, ніби казкові мешканці закружляли у стрімкому вихорі. Раптом усе переривається різкими акордами.

Ще двічі мелодія прагне відновити свій нестримний біг, однак настійливі акорди зупиняють дикий танок.

Прослухайте цей твір ще раз і спробуйте розпізнати інтонації маршу, в якому повторюється одна і та сама мелодія, однак характер її змінюється завдяки використанню композитором різноманітних прийомів розвитку музики.

— динамічний прийом ;

— темповий прийом ;

— тембровий прийом ;

— інтонаційно-мелодичний прийом .

5. Робота над піснею.

— Що таке веснянка? Веснянка — це пісня на честь приходу весни.

— Яку веснянку ми вчили? «Ягілочка»

Повторення пісні-веснянки «Ягілочка».

Спів пісні з використанням динамічних відтінків

Робота над дикцією, інтонацією, диханням, звуковеденням.

6. Підсумок уроку.

— Назвіть стійкі та нестійкі ступені звукоряду.

— Який музичний твір ми сьогодні слухали? Хто його автор?

— Про що в ньому йшлося?

— Які прийоми розвитку музики Едвард Гріг використав у цьому творі? .

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (1 votes, average: 5,00 out of 5)


Сейчас вы читаете: 3клас Урок Тема. Багатогранність розвитку музики