Інтегрований урок української мови в 1 класі
Тема уроку. Повторення вивченої букви «ка». Правопис великої букви у власних назвах. Письмо елементів та великої букви «Ка» Розвиток мовлення за змістом тексту В. Сенцовського «Хоробрий Тимко»
Мета. Формувати компетентності: Ключові {вміння вчитися — самоорганізовуватися до навчальної діяльності у взаємодії; Соціальні — Брати на себе відповідальність за ефективне здійснення презентації результатів роботи пари ; Загальнокультурні — дотримуватися норм мовленнєвої культури, зв’язно висловлюватися в контексті
Обладнання: Фішки для
ХІД УРОКУ
І. Організація учнів до уроку
ІІ. Активізація учнів до роботи
1. Артикуляційні вправи
— Яку нову букву вивчили на минулому уроці? Який звук вона позначає? Доведіть.
2. Гра «Злови звук . З цими словами ми працюватимемо на уроці.
А ще сьогодні ми будемо працювати над новим матеріалом, конструюватимемо слова і речення, читатимемо, в тому числі і буксирчиками, працюватимемо в групах і в парах, а ще нас чекає сюрприз від нової букви
2. Робота над загадкою
1) Читання вчителем
2) Відгадування
3) Вивчення напамять: разом, по рядах, дівчатка — хлопчики — дівчатка, кожний малюнок — один учень, 2 учні — по черзі.
І II. Читання. Слухання-розуміння.
— Діти, де можуть відбуватися події, описані у загадці . А хто з вас буває в селі у бабусь та дідусів, чи просто родичів? Тоді подивіться на малюнки зліва і визначте про що будемо читати
— Зараз ми прочитаємо розповідь. Ваше завдання уважно слухати, щоб не пропустити жодної події, а ще визначте, що це за розповідь — казка чи оповідання.
1.Словникова робота
Пояснення значення слова «буцається» .
2. Читання вчителем оповідання В. Сенцовського «Хоробрий Тимко» .
1). Бесіда за змістом прочитаного.
— Що читали: оповідання чи казку.
-Як звати хлопчика? Яке його повне ім’я? .
— Де він відпочивав?
-Як доглядав Тимко кроликів?
-Кого він дуже боявся?
-Що йому порадив дідусь?
— Чи сподобався вам Тимко?
-Ми повернемося до роботи над текстом на наступному уроці. Закрийте букварі, підведіться.
Фізкультхвилинка
І/. Повторення вивченого матеріалу.
— Прийшов час довідатися, про сюрприз від букви «К». Що ж це вона принесла в пакетику.
Дивіться, діти. Що це? Яка вона?
1. Складання звукової моделі слова «калина» — взаємоперевірка, самоперевірка — на екрані. Назвіть перший звук у слові. Який він?
Скільки у слові складів? Який склад наголошений?
— Прочитайте речення. Скільки в ньому слів?
Що ви знаєте про калину Де росте калина?
2. Складання речень за ілюстрацією Презентація роботи груп. Запис найкращого речення в зошити.
2. Читання складів, слів із екрана
3. Читання слів
— Прочитайте імена дівчаток, хлопчиків. З якої букви вони пишуться?
— Впізнайте героїв українських народних казок, що пов’язані з буквою «К». .
Їхні імена також пишуться з великої букви. Чи зможемо ми записати ці імена? Чому?
Що нам треба зробити прямо зараз?
/. Робота над вивченням нової букви
1. Порівняння з малою буквою
2. Визначення елементів
3. Письмо під рахунок на дошці
4. Письмо у повітрі
5. Письмо зворотною стороною ручки на долоньці
6. Письмо в тренажерах
7. Письмо в шаблонах — 1 рядок
8. Письмо в прописах
III. Підсумок уроку.
— Що нового дізнались з уроку?
— Що найбільше сподобалось?
— Що сьогодні було робити найважче?
— Давайте подивимось, чи всі завдання уроку виконано. .
— Тоді дружно прочитаємо «Молодці!»